Bizness, Darbs un izglītība

“Maxima” šovasar dos darbu 447 skolēniem; vēl ir brīvas vakances Rīgā, Saldū, Valkā, Valmierā un Tukumā

Šovasar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) projekta “Skolēnu darbs vasaras brīvlaikā” ietvaros uzņēmuma “Maxima Latvija” veikalos strādās 447 skolēni. Visvairāk jeb 337 skolēni vasarā strādās Rīgas, Olaines, Ķekavas, Salaspils un Ādažu veikalos, 17 skolēni strādās Aizkraukles, Kokneses un Pļaviņu veikalos, 11 jaunieši – Tukuma un Kandavas veikalos, 10 – Limbažu un Salacgrīvas veikalos. Vēl 9 skolēni strādās Liepājā, 9 – Saldū, 7 – Rēzeknē, 6 – Dobelē, 6 – Valmierā, 6 – Cēsīs, 5 – Alūksnē, 5 – Gulbenē, 5 – Jelgavā, 4 – Bauskā un Iecavā, 3 – Daugavpilī, 3 – Siguldā, 2 – Talsos un 2 – Valkā un Smiltenē.

Kā norādīja uzņēmuma Personāla vadības departamenta direktors Raitis Apinis, lielākā daļa vakanču jau ir aizņemtas, taču vēl ir brīvas darba vietas Rīgā, Saldū, Valkā, Valmierā un Tukumā, kam skolēni vēl var pieteikties. Jūnijā vēl ir palikušas brīvas vakances tikai galvaspilsētā.

NVA projekta ietvaros “Maxima Latvija” jau vairākus gadus sniedz iespēju 15 – 17 gadus veciem jauniešiem vasarā vienu mēnesi strādāt kādā no veikaliem kā jaunākā pārdevēja palīgam.

“Iepriekšējos gados novērojām tendenci, ka daļa jauniešu ir ļoti mērķtiecīgi, un darbam vasarā piesakās laicīgi. Tāpat ir jaunieši, kas jau vairākus gadus pēc kārtas izvēlas izmantot iespēju vasarā strādāt mazumtirdzniecībā. Tomēr ir arī tādi jaunieši, kuri pieteikušies strādāt, jo to prasījuši vecāki, bet vēl daļa skolēnu par iespēju strādāt vasarā atceras tikai, kad vasara jau teju pusē. Tādēļ iesakām darba vietām pieteikties laicīgi,” sacīja Apinis.

Jau ziņots, ka uzņēmums “Maxima Latvija” bija pieteicis 491 vakanci NVA projektā “Skolēnu darbs vasaras brīvlaikā”, bet NVA apstiprināja 447 vakances.

Pērn vasarā NVA projekta ietvaros „Maxima Latvija” veikalos kopumā strādāja 222 nepilngadīgie jaunieši vecumā no 15 līdz 17 gadiem, kas pildīja jaunākā pārdevēja palīga pienākumus. Savukārt ārpus NVA programmas veikalos strādāja vēl 273 jaunieši, kas darbojās arī vairākos citos amatos – zāles darbinieki, pārdevēji, kasieri un komplektētāji.

Pievienot komentāru