Laukos
Politika

Mazajām lauku saimniecībām un mājražotājiem “Altum” piedāvās jaunu aizdevumu0

Foto: Pixabay.com/ nattanan23

Plānots, ka mazajām lauku saimniecībām, mājražotājiem un zivsaimniecībām turpmāk būs pieejams jauns aizdevuma veids kopumā par 11,79 miljoniem eiro, ko administrēs “Attīstības finanšu institūcija ”Altum”, paredz noteikumu projekts, kas šodien skatīts valsts sekretāru sanāksmē.

Noteikumu projektu izstrādājusi Zemkopības ministrija sadarbībā ar ‘Altum”. Aizdevumu programmas mērķis ir veicināt iedzīvotāju iesaistīšanos saimnieciskajā darbībā un palielināt finanšu resursu pieejamību saimnieciskās darbības veicējiem, kuri darbojas vai plāno uzsākt darboties lauksaimniecības, lauku attīstības vai zivsaimniecības nozarē.

Noteikumu projekts nosaka saimnieciskās darbības veicēju aizdevumu programmas finansējumu un īstenošanas kārtību, atbalstāmās darbības un aizdevumu pretendentus. Aizdevumu programma lauksaimniecības un lauku saimnieciskās darbības aizdevumam darbosies lauku teritorijās visā Latvijā, izņemot pilsētās, kurās iedzīvotāju skaits pārsniedz 15 000. Savukārt zivsaimniecības saimnieciskās darbības aizdevumu varēs saņemt saimnieciskās darbības veicēji, kas darbojas visā Latvijas teritorijā.

Noteikumu projekts paredz, ka aizdevumus varēs saņemt lauksaimniecības un lauku saimnieciskās darbības veicēji lauku reģionos ar gada apgrozījumu līdz 70 000 eiro, uzņēmējdarbības uzsācēji, kā arī zivsaimniecības saimnieciskās darbības veicēji.

Paredzams, ka aizdevumu saņēmēji būs jaunie un mazie lauksaimnieki, bioloģiskie lauksaimnieki, mājražotāji un citi mazie ražotāji, nelieli zivsaimniecības uzņēmumi saimnieciskās darbības uzsākšanas stadijā, kā arī uzņēmumi, kas nodarbojas ar saimniecisko darbību zivsaimniecībā un kuriem aizdevums ir nepieciešams saimnieciskās darbības attīstībai.

Aizdevumu programmas finansējums paredzēts no 2007.-2013. gada plānošanas perioda atmaksu finansējuma un “Altum” piesaistītajiem finanšu resursiem. Kopējais aizdevumu programmas finansējums veido 11,79 miljonus eiro.

Noteikumu projektu “Noteikumi par lauksaimniecības, lauku un zivsaimniecības saimnieciskās darbības veicēju aizdevumu programmu” vēl jāskata valdībā.

LA.lv