Laukos
Bizness

Mazie aldari turpina iekarot tirgu 0

Publicitātes foto

Šogad pirmajā pusgadā mazajās alus darītavās saražoti 9,68 miljoni litru alus, kas ir 21% no valstī kopumā saražotā alus daudzuma, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Saskaņā ar VID informāciju 2017.gada jūnija beigās 39 komersantiem ir patstāvīgās mazās alus darītavas statuss.

VID atzīmē, ka patstāvīgo mazo alus darītavu darbība ir jau ilggadēja un ar salīdzinoši nozīmīgu ietekmi uz alus ražošanas apjomiem Latvijā. Mazajā alus darītavā saražotā alus apjoms nedrīkst pārsniegt 50 000 hektolitru, savukārt šajās darītavās saražotajam alum tiek piemērots akcīzes nodokļa atvieglojums 50% apmērā.

Jau ziņots, ka šogad pirmajā pusgadā Latvijā kopumā saražoti 45,995 miljoni litru alus, kas ir par 12,04% vairāk nekā 2016.gada sešos mēnešos.

Tāpat vēstīts, ka Latvijas alus tirgū pēdējo gadu laikā notiek tirgus pārdale, kuras cēlonis ir konkurences spiediens un kopējā alus patēriņa kritums.

Vienlaikus līdzās lielajiem alus nozares spēlētājiem – “Cēsu alum,” un “Cido” grupas zīmola “Lāčplēsis” darītavai, pēdējo gadu laikā klāt nāk piecas, sešas mazās darītavas ik gadu. Grūdiens šim procesam bija “Aldara” ražošanas daļēja pārcelšana uz Igauniju pirms dažiem gadiem, kā iznākumā pati darītava no tirgus līdera šogad kļuvusi par mazās darītavas statusam atbilstošu uzņēmumu. Pērn mazo alus darītavu tirgū ienāca “Raiskuma labumu darītava”, “Madonas alus”, “Viedi” un “Zoltners”, bet kopumā pēdējo divu gadu laikā tirgū noturējušies 12 jaunas mazās darītavas, kas lielākoties ražo dārgo jeb premium klases alu. Mazo darītavu vidū gadiem ilgi turas arī veterānu četrinieks – “Valmiermuiža”, “Tērvete”, “Bauska” un “Užava”, lai gan daži no viņiem mazās darītavas jaudu jau pārsnieguši.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Latvijā pazīstami cilvēki pauž sirsnīgus vēlējumus savai valstij
1 stunda
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
6 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
“Dinamo” neiemet “bullīšus” un zaudē Gagarina kausa īpašniecei “Ak Bars”
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Laika prognoze: kādi laikapstākļi sagaida valsts svētkos, un vai būs labi redzams salūts?
7 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
VIDEO. Roze Stiebra: Nevajag Latviju saķemmēt, vienkārši jādzīvo
6 stundas