Laukos
Dārzeņi un augļi

Mazpulcēnu izaudzētie šalotes sīpoliņi jau tirdzniecībā0

Mazpulcēni ar savu šalotes sīpolu ražu pērnajā rudenī veikalā “Maxima”.

Šodien veikalā “Maxima Latvija” tirdzniecības centrā “Domina” tika sākta Latvijas mazpulcēnu izaudzētu šalotes sīpolu tirdzniecība. Sīpolu audzēšanā iesaistījās 42 bērni no 21 mazpulka un raža uz veikalu vesta no Džūkstes, Valdemārpils, Rēzeknes, Neretas, Zantes, Ludzas, Aizupes, Priežmales, Grāveriem, Šķeltovas, Ilzenes, Jaunlutriņiem, Mazsalacas, Pildas, Sējas, Upesgrīvas, Vijciema, Druvas un Viesītes.

Bērnu izaudzētie sīpoli ir safasēti 250g paciņās un maksā 0,75 eiro. Kā norāda veikala pārstāvji, visa nauda no sīpolu pārdošanas nonāks mazpulcēnu rīcībā.

Kopumā piecos “Maxima Latvija” veikalos šogad tiks tirgota aptuveni 700 kilogramu liela mazpulcēnu lolotā šalotes sīpolu raža.

Lai arī šie sīpoli ir izmēros ir mazi, biedrības “Latvijas mazpulki” padomes priekšsēdētāja Randa Ķeņģe atzina, ka sīpoliem ir īpaši laba garša. “Jau vairākkārt esam izvēlējušies audzēt pārdošanai sīpolus, taču šogad esam izvēlējušies audzēt tieši šalotes, ko īpaši iecienījuši pavāri visā pasaulē. Šos audzēt ir krietni grūtāk nekā parastos un šajā vasarā, kad laikapstākļi zemniekus nelutināja, tas bijis īpašs izaicinājums. Neraugoties uz grūtībām, bērniem ir izdevies un rezultātu var baudīt ikviens,” teica mazpulcēnu vadītāja.

Savukārt zemkopības ministrs Jānis Dūklavs sacīja, ka tieši dalība mazpulkos laukiem piesaista daudz jaunu spēku un iemāca lauku darbu pamatus. “Izzinot un praksē apgūstot lauku darbus, mazpulcēni iepazīst, ka lauksaimnieciskā ražošana ir garš atbildīga darba process it visos tā posmos. Esmu gandarīts par mazpulku, kooperatīva “Baltijas dārzeņi” un “Maxima Latvija” veiksmīgo sadarbību, dodot iespēju mazpulcēnu izaudzētos sīpolus pārdot veikalos. Šī akcija devusi iespēju skolēniem domāt kā uzņēmējiem – kā izaudzēt kvalitatīvu produktu, lai to pēc ražas novākšanas veiksmīgāk varētu pārdot,” teica Dūklavs.

Tiikmēr “Maxima Latvija” valdes loceklis Viktors Troicins atzina – lai arī ko mazpulcēni audzētu, veikals gatavs to tirgot, jo uzņēmums vienmēr ir ieinteresēts papildināt veikalu plauktus ar Latvijā audzēto produkciju. To arī apliecna līdzšinējā pieredze, jo veikals ar mazpulcēniem veiksmīgi sadarbojas jau kopš 2008.gada.

Šalotes sīpoli veikalos piegādāti ar sadarbības partnera – kooperatīvās sabiedrības “Baltijas dārzeņi” palīdzību. Kooperatīvās sabiedrības izpilddirektors Jānis Bušs teica, ka šogad mazpulcēni novākuši “lielāku ražu nekā iesējuši”. Tāpat bērni un jaunieši ir parūpējušies par sīpolu īpašo iepakojumu, lai produkts būtu atpazīstams un skaits”. Uz katra sīpolu iepakojuma ir atrodams audzētāja vārds, uzvārds un vieta, kur sīpoli ir audzēti.

Šalotes sīpolu pārdošanas laikā ikvienam pircējam būs pieejamas arī maltīšu receptes, kurās viena no galvenajām sastāvdaļām ir tieši šalotes sīpoli.

Galerijas nosaukums

Latvijas Mazpulki ir 1929. gadā dibinātā Latvijas ārpusskolas jaunatnes organizācija, kas tika izveidota pēc ASV lauku jaunatnes līdzīgas organizācijas parauga. Mazpulku mērķis ir radīt jaunatnē interesi par lauksaimniecību lauku sētā. Šobrīd Latvijas Mazpulkos darbojas aptuveni 100 aktīvi mazpulki dažādās Latvijas vietās un apvieno aptuveni 1500 biedru.

LA.lv