Laukos
Bizness

Mēbeļu ražotāju apgrozījumam kāpuma tendence0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto LETA

Asociācijas “Latvijas mēbeles” uzņēmumu apgrozījums šogad pirmajā pusgadā pieaudzis par 2,7% salīdzinājumā ar 2016.gada attiecīgo periodu un bija 26,8 miljoni eiro, savukārt uzņēmumu eksporta apmēri auguši par 1,5%, sasniedzot 17,71 miljonu eiro, informēja asociācijas izpilddirektore Ieva Erele.

Viņa sacīja, ka uzņēmumu apgrozījuma un eksporta apmēru pieaugums ir vērtējams pozitīvi, kā arī atbilst prognozētajam. Augšupejoša tendence varētu turpināties arī līdz šā gada beigām.

Vienlaikus Erele atzīmēja, ka patlaban Eiropā pieprasījums pēc mīkstajām mēbelēm sarūk, kā arī izejmateriāli kļūst dārgāki, kas ietekmē kopējo situāciju, taču ražotājiem tas ir stimuls arvien mērķtiecīgāk meklēt jaunus noieta tirgus un jaunus ražošanā izmantojamos risinājumus.

Jau ziņots, ka 2016.gada pirmajā pusgadā “Latvijas mēbeles” biedru neto apgrozījums bija 26,1 miljons eiro, tajā skaitā eksporta apmēri veidoja 17,45 miljonus eiro. Savukārt 2016.gadā “Latvijas mēbeles” biedru kopējais eksporta apmērs bija 82,44 miljoni eiro, kas ir par 10,2% jeb 7,65 miljoniem eiro vairāk nekā gadu iepriekš.

Asociācija “Latvijas mēbeles” dibināta 2001.gadā, un apvieno 16 biedrus, no kuriem 14 biedri ir vieni no lielākajiem rūpnieciska rakstura ražotājiem un saražo vismaz 40% Latvijas mēbeļu kopapjoma. Asociācijas biedru vidū ir arī nozares izglītības iestādes. “Latvijas mēbeles” biedru uzņēmumos ir nodarbināti 2230 cilvēku, kas ir 40,5% no kopējā nozarē nodarbināto skaita. Latvijā kopumā mēbeles ražo aptuveni 760 uzņēmumu, nodarbinot apmēram 5500 cilvēku.

LA.lv