Laukos
Politika

Medījuma apskati drīkstēs veikt arī apmācītas personas0

Vērtīgs medījums. Foto – Indulis Burka

Valdība šodien akceptēja Zemkopības ministrija (ZM) sagatavotās prasības medījamo dzīvnieku un to gaļas apritei.

Jaunās prasības samazinās administratīvo slogu, atceļot valsts pilnvarota veterinārārsta uzraudzības nepieciešamību, ja medījamā dzīvnieka pēcnāves jeb post mortem apskati medījumu apstrādes vietā veic apmācīta persona

Personu apmācību nodrošinās pašas mednieku organizācijas, piesaistot atbilstošus speciālistus vai arī izmantojot apmācību un konsultāciju iestāžu pakalpojumus.

Personas, kas jau ir saņēmušas apmācītas personas apliecinājumu, bet apmācības laikā nav apguvušas pēcnāves apskates prasmes, tās varēs iegūt divu gadu laikā – pārejas periodā. Pēcnāves apskates prasmju apmācības programma jāsaskaņo ar Pārtikas un veterināro dienestu.

No prasībām ir svītrota atsauce uz derīguma termiņu, kas līdz šim bija jānorāda, piegādājot medījamos dzīvniekus vai to gaļu nelielā apjomā. Turpmāk derīguma termiņš pavaddokumentos jānorāda nebūs, jo to noteiks mednieks, izvērtējot medījuma un tā gaļas sagatavošanas procesu.

Noteikumos veikti arī redakcionāli precizējumi medījamo dzīvnieku un to gaļas apritei.

Noteikumi “Prasības medījamo dzīvnieku un to gaļas apritei un piegādei nelielā apjomā galapatērētājam” stāsies spēkā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv