Laukos
Politika

Nosaka biodrošības pasākumu kopumu medībās0

Foto; LETA, Ivars Soikāns

Valdība otrdien, 17.aprīlī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos noteikumus par biodrošības pasākumu kopumu, kas jāievēro medībās.

Noteikumi noteic biodrošības pasākumus mežacūku medībās un darbībās ar mežacūkām, lai ierobežotu infekcijas slimības, piemēram Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatīšanos un novērstu slimības ierosinātāja nokļūšanu no mežacūkām uz mājas cūkām.

Noteikumi noteic, ka medījumu blakusproduktus aizliegts izbarot lauksaimniecības dzīvniekiem. Transportlīdzekļi un medībās izmantotie apavi pēc mežacūku medībām jāmazgā un jādezinficē ar dezinfekcijas līdzekļiem. Savukārt mežacūku medībās izmantoto apģērbu un apavus aizliegts valkāt vietās, kur tur lauksaimniecības dzīvniekus, gatavojot barību lauksaimniecības dzīvniekiem un veicot citas darbības, ar kurām tieši vai netieši iespējams pārnest infekcijas slimības ierosinātāju no meža uz lauksaimniecības dzīvniekiem.

Biodrošības prasības darbībās ar nomedītajām mežacūkām īpaši jāievēro tajā Latvijas teritorijā, kurā noteikti dzīvnieku infekcijas slimības ierobežojumi.

Noteikumi attiecas uz Pārtikas un veterināro dienestu, Valsts meža dienestu, medniekiem un medību vadītājiem. Latvijā 2018.gada 1.janvārī bija aptuveni 23 500 mednieku, 1550 medību kolektīvu un 2500 medību iecirkņu (to daudzums gan pastāvīgi mainās).

“Noteikumi par biodrošības pasākumu kopumu medībās” stāsies spēkā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv