Laukos
Tehnika

Metāna traktors saņem godalgu par dizainu1

Publicitātes foto

ASV kompānija New Holland Agricole saņēmusi starptautisku balvu “Good Design” par konceptuālo traktoru, kas strādā ar alternatīvo degvielu.

Balva Good Design Award tiek piešķirta par visinovatīvākajiem un pirmrindas produktiem no visas pasaules, bet labāko izvēle balstīta uz dizaina kvalitāti, tā formu un funkcijām.

Traktors New Holland Methane Powered Concept pirmoreiz tika demonstrēts 2017. gada vasarā, un starptautiska dizaineru kolēģija to atzina par labāko tā unikālo konstruktīvo īpatnību un alternatīvās degvielas novatoriskās tehnoloģijas dēļ.

New Holland traktoru žūrija izvēlējās no rekordliela skaita pieteikumu no pasaulē vadošajiem lauksaimniecības tehnikas ražotājiem un rūpnieciskā un grafiskā dizaina firmām no vairāk nekā 47 valstīm.

CNH Industrial inženieru komanda izstrādājusi jaunu integrētu dizainu, kur pārsegs, priekšējie un aizmugures spārni, kā arī degvielas bāka rada plūdenu, stilīgu izskatu. Kabīnes stiklojums nodrošina 360 grādu apkārtskatu, turklāt stiklojuma laukums palielinās par 20% salīdzinājumā ar standarta traktoru. To visu papildina kupolveida stikla jumts ar integrētu Precision Land Management uztvērēju.

Metāna sešcilindru NEF dzinējs nodrošina tādu pašu jaudu un griezes momentu kā tā standarta dīzeļdegvielas ekvivalents. Tāpat tas nodrošina ekspluatācijas izdevumu ekonomiju līdz 30% un trokšņu līmeņa samazinājumu kustības laikā apmēram par 50%.

Reālos lauka apstākļos konceptuālais metāna traktors rada vismaz par 10% mazāk CO2 izmešu, bet kopējais izmešu daudzums ir par 80% mazāks nekā standarta dīzeļdegvielas traktoriem. Tā ekoloģiskie rādītāji papildus tiek uzlaboti, izmantojot biometānu, ko iegūst no augu atliekām un fermās audzēto enerģētisko kultūru atkritumiem. Tas faktiski ļauj panākt CO2 izmešu daudzumu tuvu nullei.

Sagatavots pēc āŗzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv