Meži, Mežizstrāde

Meža īpašnieki piešķir “Melno čiekuru” kampaņas “100 kailcirtes Latvijas simtgadei” rīkotājiem

Saistībā ar kampaņu “100 kailcirtes Latvijas simtgadei” un tās veicināto negatīvu publicitāti 11 Latvijas mežu īpašnieku nevalstiskās organizācijas iedibinājušas balvu “Melnais čiekurs”, norādīts Latvijas Meža īpašnieku biedrības izplatītajā paziņojumā.

“Par cinisku un neētisku attieksmi pret Latvijas zemes īpašniekiem, par emigrācijas veicināšanu, par meža vērtības graušanu un meža pūdēšanas atbalstīšanu, par tautsaimniecības attīstības bremzēšanu, par “zaļo teroru” un Latvijas simtgades nomelnošanu – par visiem šiem “nopelniem” meža īpašnieki apmelošanas kampaņas “100 kailcirtes Latvijas simtgadei” organizatoriem piešķir balvu “Melnais Čiekurs”. Ar balvas pasniegšanu meža īpašnieki vēlas pievērst sabiedrības uzmanību tā dēvēto “zaļo” organizāciju pārstāvju paustajām viltus ziņām, lūdzot izvērtēt informācijas avotu un paustās informācijas patiesumu,” norādīts paziņojumā.

Kā norāda biedrībā, dezinformācijas izplatīšana nav cīņa par labāku Latviju, bet gan “spļāviens sejā gan meža īpašniekiem, gan arī pārējai sabiedrībai, kurai tā saucamo “zaļo” interešu vārdā tiek liegta normāla ekonomiskā izaugsme un pārtikusi nākotne.”

“Arī mēs esam sabiedrība, cilvēki, kuri grib strādāt savā zemē”, šādu vēstījumu pauž Latvijas meža īpašnieku organizācijas, vēloties, lai arī viņu intereses Latvijā tiktu ņemtas vērā un nenotiktu klaja nomelnošana par ilgu gadu laikā sniegto ieguldījumu mežsaimniecībā.

“Melnais Čiekurs” simboliski apzīmē sapuvušu čiekuru, kuru ir sapūdējuši iniciatīvas „100 kailcirtes Latvijas simtgadei” pārstāvji. ” “Melnā Čiekura” sēklās iniciatīvas pārstāvju aktivitāšu rezultātā vairs nav dzīvības, tajās nav nākotnes, čiekura sēklām netika dota iespēja dzīvot, izdīgt, pārtapt par spēcīgiem stādiem un jaunu mežu,” norādīts paziņojumā.

Biedrībā arī norāda, ka aptuveni ceturtajai daļai no visiem Latvijas pilsoņiem pieder mežs, šie cilvēki pret savu īpašumu izturas ar cieņu, uviņus virza mērķis pēc iespējas efektīvāk to apsaimniekot, lai arī bērniem un mazbērniem būtu dota iespēja gūt gan emocionālo, gan materiālo labumu.

“Mežu mūsu ģimenes īpašumā stādīja vectēvs, un esam to kopuši un taupījuši paaudžu paaudzēs. Ne mazums pūļu un līdzekļu esam ieguldījuši kvalitatīvas koku audzes izveidē, tāpēc īpaši sāpīgi ir skatīties, kā paaudzēs veikto darbu noniecina un atņem tiesības rīkoties savā zemē. Šāda rīcība ir nosodāma, un par šādu viltus ziņu paušanu būtu jāatbild,” norāda mežu īpašnieks Artis Vaivods.

Arī meža īpašnieku apvienības “Bārbele” pārstāvis Jānis Folkmanis norāda, ka iniciatīvas “100 kailcirtes Latvijas simtgadei” pārstāvji Latvijas informatīvajā telpā rada dezinformāciju, izplatot nepatiesus faktus par mežsaimniecību, tādā veidā nomelnojot mežu īpašnieku darbu un ieguldījumu vienā no valstij nozīmīgākajām tautsaimniecības nozarēm.

‘Ar nepatiesiem apgalvojumiem tiek nomelnoti ne tikai mežu īpašnieki, kas veic atbildīgu un ilgtspējīgu mežsaimniecību savā zemē, bet arī valsts iestādes, mežu nozares organizācijas un biedrības, kas atbalsta meža nozares un Latvijas kopējo izaugsmi. Tā ir vēršanās pret cilvēkiem, kuri grib strādāt, saimniekot savā zemē, radīt labumu gan savām ģimenēm, gan labumu sabiedrībai – sakoptu mežu, nodokļus, kurus varētu pārvērst skolotāju un medmāsu algās, pensionāru pensijās,” tā J.Folkmanis.

Balvas “Melnais čiekurs” dibinātāji aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kuram rūp kopēja labklājība valstī, iespēja ogot, sēņot un atpūsties sakoptā mežā, kā arī iespēja saimniekot savā zemē, atbalstīt meža īpašnieku tiesības arī sociālajos tīklos, ierakstiem pievienojot mirkļbirku (#) #MelnaisČiekurs.

“Melno Čiekuru” piešķir 11 meža īpašnieku nevalstiskās organizācijas: Latvijas Meža īpašnieku biedrība (LMĪB), Kurzemes Meža īpašnieku apvienība, Kuldīgas meža īpašnieku apvienība, Meža īpašnieku apvienība “Bārbele”, Meža īpašnieku biedrība “Meža konsultants”, Rūjienas mežu īpašnieku biedrība, Mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Mežsaimnieks”, Meža īpašnieku kooperācijas atbalsta centrs, biedrība “Vidzemes augstienes meži”, Meža īpašnieku apvienība Krāslava un Meža īpašnieku apvienība “Madona”.

Vairāk par šo tematu lasiet šeit

25 Komentāri

  1. Ja tiešām Ķerus ir atbildīgs par šo viltus ziņu kampaņu – tad piekrītu, kur viņam to čiekuru jāieliek. Ja kādam vārds Latvija ir tukša skaņa – lai dodas skaitīt putnus Putina galvā!

 1. Nez kāpēc tā saucamie meža īpašnieki apzināti kurina nesaskaņas starp meža rubītājiem un tiem, kuri vēlas saimniekot mežā, ievērojot visu intereses. Šis sapuvušais čiekurs ir kronis visam un liecina, ka meža īpašniekiem nav vēlmes ieklausīties otra viedoklī, bet vienkārši nomelnot oponentu, metot tam ar sapuvušām olām, lai taisnībai aizbāztu muti. Kauns, kauns, kauns, TĀ SAUCAMIE īpašnieki.

 2. Nokaunieties, meža “īpašnieki”, par to rindkopu par sēņošanu!!!! Pirmkārt, atbrauciet uz Zemgali un aptaujājiet, lūdzu, kaut vai Bikstos un Anneniekos tos cilvēkus, kuri savus bērnus var pirms skolas apģērbt un apaut, pateicoties sēnēm un ogām. Un viņi jums izteiks savu sašutumu- tur, kur valsts mežos bija labākās sēņu vietas, tur tagad pliki vēji svilpo, un šiem cilvēkiem rekreācijas mežā neviens neprasīja, kurus nogabalus vajadzētu pataupīt, jo tur izpletusies labu ēdamu sēņu sēņotne. Un , protams, otra lieta- ar zināšanām par mežu jums, cienītie, pašvaki. Tajā parkā, ko jūs dēvējat par sakoptu mežu, sēnes nemaz nevar augt. Ko gan ēd sēne, palasiet bioloģijas grāmatas, ja nezināt!!!!!

 3. Jā tā ir taisnība, ka melnajai viltus kampaņai „100 kailcirtes Latvijas simtgadei” ir piešķirti valsts līdzekļi, tad par valsts nomelnošanu attiecīgajam ministram ir jādemisionē. KAUNS!!

 4. Būs laikam jāsāk soc. tīklos ievietot kailciršu bildes ar izstrādātiem mežiem, aizvestiem lietaskokiem, atstātiem pūstošiem skujkoku atlikumiem, tādiem, ka pārvietoties nav iespējams. Sakopta meža piekritēji, par vārdu “pamežs” un tur dzīvojošiem nebūsiet dzirdējuši. Labāk dzīvot ar saukli, katram putnēnam savs zārciņš, vai ne? Tur, kur daži redz saimniecisko darbību, es redzu dzīvošanu šodienai bez skata nākotnē. Saraust, bet pēctam kaut vai ūdens plūdi.
  Nu ko, ZZS rullē. Turpiniet tik, un drīz vienīgā zaļā krāsa būs ZZS nosaukumā. Pierullēsiet un tad uz Marsu, ko?

 5. Īpašnieki atradušies – dažādi SIA mežu uzpircēji un pārpircēji, kuriem rūp tikai tūlītēja peļņa un kuri aiz sevis atstāj postažu – lielu platību pielūžņotas kailcirtes. Pārvērt mežu naudā, Latvijas dabu pārvērt naudā, pārstrādā māti desās un pārvērt naudā!

 6. Izskatās pēc ārvalstu troļļu armijas. Īstenie LATVIEŠI neuzķeraties uz lētajiem kremļa gājieniem, kuri grib graut mūsu ekonomiku. Zvejnieki jau ir nospiesti uz ceļiem.

 7. Latvija – muļķu zeme. No Jūsu samaksātrajiem nodokļiem Zaļie sadrukāja plakātus, kur apspļauda mūsu valsti. Turklāt Latvijas valsts budžetam piestādītajā dabas fondu rēķinā par šo nožēlojamo plākātu druku esot iekļauts pašiem 8000 Eiro honorārs – par “radošo ideju”!

 8. Vajadzētu sākt veidot kartotēku un publicēt to, ar visiem šeit minētajiem uzvārdiem, un arī ar tiem cilvēkiem, kuri jebkādā veidā savtīgos nolūkos lobē un veicina meža izciršanas intensitāti, kuri šo projektu virza, un panākt, lai nebūtu noilguma sabiedrības un katra godīga nodokļu maksātāja priekšā, šai ļaunprātīgai Latvijas mežu postīšanai. Tas ir katra pilsoņa, katra Latvijas iedzīvotāja pienākums darīt zināmas sabiedrībai, jebkuras darbības Latvijas mežos, kuras ir vērstas pret sabiedrības interesēm.

 9. Mež “īpašniekiem” ar šo nomināciju “melnais čiekurs” tik tiešām ir izdevies parādīt sevi pat bez apkašbiksēm – karalis ir kails. Par nezinātājam tapa skaidrs, ka viņus interesē tikai un vienīgi ātra peļņa, izcērtot pēc iespējas vairāk mežus.
  Kas notiks tālāk, viņiem vienalga, jo viņu “ražīgais” darba mūžs būs tad jau beidzies – tās sekas strēbs nākamās paaudzes.
  Kur gan var būt tik liela aprobežotība?

 10. Latvijas iedzīvotājiem, kopš nodibināti LVM, arvien mazāka kļūst iespēja sēņot valsts mežā. Komlīdzēja jezuītiski pasludināt rekreācijas mežus un pat noteikumus tajos, ka necirtīs kokus tur, kur iedzīvotāji nodarbojas ar rekreāciju, bet tūrisma ceļa malā, tāda tipa audzē, kur paši solīja cirst izlases, nocērt vairākas kailcirtes labākajās sēņu un ogu vietās, sadzen metru dziļas vagas krustu šķērsu, tā ka briedis simt gadus sprandu lauzīs, un tad vēl sauc pie tiesas vietējos cilvēkus, kuri uzdrošinās norādīt, ka dokumentos pašiem tā nav rakstīts. Vēl pirms gadiem pieciem sešiem paši deklarēja, ka FSC sertifikāta nosacījumu ievērošana ir svēta lieta, tagad pie pēcpusēm tā svētā lieta…… Smukapriedeceļamalā, NAAAAUDA…..tik nestāstiet man to pasaciņu par skolotājiem un policistiem….

 11. Vai taa saucamo meža īpasnieku dārgie džipi arī ir daļa no izdzīvošanas un saimniekošanas savā zemē? Šausmīga alkatība valda ne rūpes par dabu un mantojumu nākamajām paaudzēm. Protams, nevar vienā maisā bāzt vusus mežu īpašniekus, bet vairumu gan ar LVM prikšgalā. Diemžēl…

 12. Un ļoti labi , ka sadrukāja plakātus ! Pilnīgi vienalga, par kādu naudu . Jo, tas lietas būtību, ka meži tiek izcirsti kosmiskā ātrumā , absolūti nemaina . Tagad vēl to , kas saglabājies, varēs zviedru IKEA notirgot .

 13. Atkal redzams , ka lielākā daļa komentētāju pēdējie idioti. Mežu ganjau redzējuši tik cik no autoceļa. Latvijā ir vietas kur pat lāči dzīvo… Brīvā dabā. Pilsētas ziķeriem to nezināt un nesaprast.

 14. Ja necirtīs mežus, būs lielāka iespēja dirsu ar pliku pirkstu slaucīt… 🙂 Par pārējo pat nerunāsim. Jūs GUDRIE par to esat aizdomājušies?

Pievienot komentāru