Laukos
Mežsaimniecība

Meža īpašniekiem pieejami vēl 7 miljoni eiro, pieteikšanās no aprīļa0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Gundega Skagale

Meža ieaudzēšana, nopostīto platību atjaunošana, jaunaudžu retināšana un neproduktīvo mežaudžu nomaiņa – ar ES atbalstu šos darbus meža īpašnieki varēs īstenot līdz 2023. gada rudenim, ja izmantos iespēju pieteikties atlikušajam finansējumam pašreizējā Lauku attīstības programmā (LAP), kas darbojas līdz 2020. gada beigām.

Kā informē “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs”, projektu pieņemšanu Lauku atbalsta dienests (LAD) īstenos no 1. aprīļa līdz 7. maijam.

Pieejamā kopējā atbalsta summa – vairāk nekā 7 miljoni eiro – ir atlikušais finansējums, kas šiem pasākumiem atvēlēts pašreizējā LAP programmā.
Meža ieaudzēšanā īpaši atbalstīti tiek projekti, kas paredz krūmāju un zemas auglības zemju apmežošanu.

Priekšroka finansējuma saņemšanā dota maziem un vidējiem meža īpašniekiem, kā arī īpašniekiem ar mežsaimnieciskajām zināšanām vai kompetentiem meža apsaimniekotājiem, padomdevējiem.

Meža atjaunošanai atbalsts paredzēts platībās, kur mežaudze iznīcināta ugunsgrēka, vējgāzes, sniega vai ūdens ietekmē.

Jāņem vērā, ka šeit nepieciešams atzinums no Valsts meža dienesta par to, vai mežaudze tiešām ir iznīcināta iepriekšminēto iemeslu dēļ.

Jaunaudžu retināšanai, kā arī neproduktīvu, blīgznu un baltalkšņu mežaudžu nomaiņai, kas vecākas par 30 gadiem, paredzēta lielākā finansējuma daļa.

Jaunaudžu retināšanu var plānot mežaudzēs, kur kociņu biezība pārsniedz normālo koku skaitu un mežaudzes vecums ir: līdz 10 gadiem baltalkšņa audzēs, līdz 40 gadiem skuju koku un cieto lapu koku audzēs, ja kociņu garums nepārsniedz 10 m un līdz 20 gadus veciem kokiem citu sugu audzēs.

Īpaši tiek atbalstīti projekti, kuros paredz stādītu mežaudžu kopšanu vai baltalkšņu un blīgznu mežaudžu nomaiņu. Arī šeit, piešķirot projektu finansējumu, priekšroka tiek dota maziem un vidējiem meža īpašniekiem, kā arī īpašniekiem ar mežsaimnieciskajām zināšanām vai kompetentiem meža apsaimniekotājiem, padomdevējiem.

Saistītie raksti

Raimonds Bērmanis, LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centra (MKPC) direktors: “Lai informētu un konsultētu meža īpašniekus par pieejamo ES atbalstu, dokumentu sagatavošanu un izvērtētu konkrētās ieceres, MKPC šobrīd organizē seminārus visā valsts teritorijā. To norises vietas un laiki pieejami šeit. Tāpat meža īpašnieki zināšanas var gūt arī MKPC rīkotospmācību kursos visā valstī. Vēlos atgādināt, ka meža īpašnieku apgūtie apmācību kursi tiek ņemti vērā LAD, vērtējot iesniegtos atbalsta projektus.”

Tā kā projektu iesniegumi Lauku atbalsta dienestā jāiesniedz, izmantojot LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmu, arī LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centrs saimniekiem var palīdzēt to veikt.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
Kartupelis dzen asnus, ko darīt? Paņēmieni asnošanas ierobežošanai glabātavās
15 stundas
LE
LETA
Laukos
“Putnu fabrika “Ķekava”” iepazīstinās ar Latvijas un pasaules gaļas pārstrādes tirgus tendencēm
15 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Augu slimību un kaitēkļu izplatība augļu dārzos oktobrī
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojas par ugunspārtraukšanu Sīrijā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
3 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
6 stundas