Laukos
Mežsaimniecība

Meža īpašniekiem Stalbē rīkos bezmaksas informatīvo semināru0

Viens no ” Pūpolu” rīkotajiem semināriem pērnajā vasarā. Foto – Anita Jaunbelzere

Lai informētu meža īpašniekus par nozares aktualitātēm, 16.martā Pārgaujas novada Stalbes Tautas namā notiks bezmaksas seminārs. Pasākumu rīko mežsaimniecības demonstrējumu teritorijas “Pūpoli” pārvaldnieks Raimonds Mežaks sadarbībā ar Meža konsultāciju pakalpojumu centru (MKPC).

Plānots, ka seminārā MKPC Ziemeļvidzemes nodaļas vecākais mežsaimniecības konsultants Andris Vīrs dalīsies ar jaunāko informāciju, kas saistīta ar Eiropas Savienības atbalstu meža īpašniekiem.

Pēdējā laikā Latvijas teritorijā izplatās ozolu kalšanas slimība. Par šo problēmu un par aktuāliem meža karantīnas organismiem pastāstīs Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) Augu karantīnas departamenta direktore Gunita Šķupele.

Savukārt par Valsts zemes dienesta (VZD) darbu stāstīs VZD Vidzemes reģionālās nodaļas pakalpojumu kvalitātes vadītāja Ingūna Janīte, kadastra procesa vadītāja Inta Klāsone un Cēsu biroja vadītāja Elga Liparte.

Pēdējā laikā atsevišķiem kokmateriāliem paaugstinājušās iepirkuma cenas. Par to, kā cenas veidojas un kādi faktori tās ietekmē stāstīs SIA “BSW Latvia” koksnes iepirkumu daļas vadītājs Juris Menniks.

Semināra pirmo daļu noslēgs Valsts meža dienesta Ziemeļvidzemes virsmežniecības virsmežzines vietnieks Raivo Rudzītis. Pasākuma otrajā daļā paredzēts demonstrēt filmu.

LA.lv