Laukos
Mežsaimniecība

Meža īpašnieku kooperācija uzņem apgriezienus0

Foto: LVM

Latvijā ir 135 000 meža īpašnieku, no kuriem 91% meža īpašums ir mazāks par 20 hektāriem,līdz ar to mazo platību dēļ meža īpašnieka aktivitāte un zināšanas par stādāmo materiālu, kopšanu, pakalpojumu sniedzējiem, koksnes pārdošanu un kur nu vēl meža sertifikāciju bieži vien nav lielas. Iespējams, aktīvākai rīcībai mežā un mazo īpašumu sertifikācijai tieši kooperatīvi ir risinājums, tāpēc dodamies uz Alsungu, lai palūkotu, vai meža īpašnieki ir spējīgi rast kopīgu valodu un kļūt konkurētspējīgāki tirgū.

Alsungā tiekamies ar meža īpašnieku un kooperatīvās sabiedrības “Mežsaimnieks” izveidošanas iniciatoru Grigoriju Rozentālu, kura vadībā septiņu gadu laikā kooperatīvs ir izaudzis no 15 līdz 250 biedriem. Tāpat pavisam nesen kopā ar dažiem kooperatīva biedriem Grigorijs izveidojis PEFC meža apsaimniekošanas sertifikācijas grupu. Grigorijs arī pats ir meža īpašnieks, kura dzimta savā īpašumā saimnieko jau kopš 1862. gada.

Par kooperācijas attīstību, kopīgu pieeju tirgum, kas dod iespēju iegūt labāku cenu, esošo darbību, nākotnes mērķiem, caurspīdību un 2018. gada izaicinājumu – PEFC sertifikāciju – video materiālā.

LA.lv