Laukos
Mežsaimniecība

“Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta” apgrozījums pērn krities par 14,3%0

Foto: LVM

SIA “Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts” pagājušajā gadā strādāja ar 1,581 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 14,3% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt tā peļņa vairākkārt saruka – līdz 656 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Institūta vadības ziņojumā teikts, ka tā apgrozījums testēšanas pakalpojumu sniegšanā pērn audzis par gandrīz 4%. Arī kopējais sadarbības partneru skaits testēšanā pērn turpināja augt – vairāki uzņēmumi izmantoja testēšanas laboratorijas pakalpojumus noslēgto ilgtermiņa sadarbības līgumu ietvaros. Ģeogrāfiski visbiežāk, neskaitot klientus no Latvijas, testēšanas laboratorijas pakalpojumi sniegti klientiem no Igaunijas, Lietuvas, Austrijas, Somijas, Dānijas un Zviedrijas.

Pērn “Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūtam” veiksmīgi noslēdzās sadarbība ar uzņēmumiem rūpnieciskajos pētījumos. Noslēdzās arī ilgtermiņa licenču līgumu realizācija ar SIA “Amber Wood” un SIA “4Plus” par patenta “Koksnes un koksnes materiālu savienošanas paņēmiens, izmantojot savienojošo elementu elastīgi plastisko deformāciju” lietošanu. Neraugoties uz aktivitātēm visos plānotajos pētījumos salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu kopējais institūta pētniecības sektora apgrozījums samazinājās, jo viena līguma izpilde pagājušā gada otrajā ceturksnī tika pārtraukta.

Vienlaikus vadība norāda, ka “Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta” kopējie ieņēmumi no apmācības pakalpojumiem pērn salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir pieauguši gandrīz par 19%. 2018.gadā turpinājās uzņēmumos realizētās nodarbināto apmācības.

Sekmīga sadarbība par noslēgto līgumu realizāciju turpinās ar Latvijas Valsts mežzinātnes institūtu “Silava” un Latvijas Lauksaimniecības universitātes valsts zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanas aģentūru “Meža pētīšanas stacija”, norāda kompānijas vadība.

“Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta” kopējie ieņēmumi no mežizstrādes pakalpojumiem pērn veidoja 846 766 eiro, savukārt tā informācijas centrs sasniedza 62 581 eiro apgrozījumu, kas ir gandrīz par 11% vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Kompānijas vadība norāda, ka 2019.gadā uzņēmums plāno turpināt darbību iepriekš noteiktajos virzienos, un gadu noslēgt bez zaudējumiem.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2017.gadā “Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts” strādāja ar 1,846 eiro apgrozījumu un 116 102 eiro peļņu.

Institūts ir dibināts 2004.gada decembrī un tā darbības virzieni ir pētnieciskie un attīstības projekti, pakalpojumi testēšanas un pielietojamo pētījumu jomā, kā arī tālākizglītības pasākumi un atbalsts profesionālās izglītības pilnveidošanai, liecina informācija tā mājaslapā.

“Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts” institūts pieder Latvijas Kokrūpniecības federācijai (54%), AS “Latvijas valsts meži” (40,2%) un Latvijas Lauksaimniecības Universitātei (LLU) (5,8%).

LA.lv