Laukos
Mežsaimniecība

Meža zemju apsaimniekotājam “Skogssallskapet” pērn apgrozījuma sarukums0

Foto: Kletr/Shutterstock

Privāto meža zemju apsaimniekošanas uzņēmums “Skogssallskapet” pagājušajā finanšu gadā no 2017.gada 1.septembra līdz 2018.gada 31.augustam strādāja ar 965 984 eiro apgrozījumu, kas ir par 27% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt zaudējumi pieauga 3,6 reizes – līdz 232 420 eiro zaudējumiem, liecina informācija “Firmas.lv”.

Vadības ziņojumā teikts, ka aizvadītajā finanšu gadā kompānija veica saimniecisko darbību Latvijā un Zviedrijā.

“Skogssallskapet” apgrozījums saruka saistībā ar atsevišķu klientu īpašumu paketes pārdošanu un apsaimniekošanas līgumu pārtraukšanu. Tā rezultātā arī kompānijas bruto peļņa pagājušajā finanšu gadā ir sarukusi.

Kompānijas vadība norāda, ka uzņēmums aizvadīto finanšu gadu noslēdza ar 232 420 eiro zaudējumiem. Kompānijas valde aizvadītā finanšu gada zaudējumus plāno segt no nākamo gadu peļņas.

Turpmāk kompānija plāno aktīvi strādāt pie esošo klientu darbības paplašināšanas un jaunu klientu piesaistes.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Skogssallskapet” iepriekšējā finanšu gadā no 2016.gada 1.septembra līdz 2017.gada 31.augustam strādāja ar 1,322 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 26,1% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi bija 65 354 eiro, pretēji 93 957 eiro peļņai gadu iepriekš.

“Skogssallskapet” ir reģistrēts 2005.gadā un kompānijas pamatkapitāls ir 4830 eiro. “Skogssallskapet” īpašnieks ir Latvijas uzņēmums SIA “Skogssallskapet Holding”, kurš pieder Zviedrijas uzņēmumam “Skogssallskapet AB”.

Informācija kompānijas mājaslapā liecina, ka “Skogssallskapet” ir viens no lielākajiem privāto zemju apsaimniekošanas uzņēmumiem Latvijā. Kompānija piedāvā visa veida pakalpojumus meža īpašniekam – sākot ar brokeru pakalpojumiem un beidzot ar mežu apsaimniekošanu, koksnes tirdzniecību un kompānijas klientu uzņēmumu administrēšanu, tostarp sniedz grāmatvedības pakalpojumus un sagatavo deklarācijas.

LA.lv