Laukos
Bizness

Meža zinības apgūst vairāk nekā 13 000 skolēnu0

Foto – mammadaba.lv

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru ik gadu aicina skolas mācīties meža zinības, līdz ar to ikviena, sākot no bērnudārzniekiem un beidzot ar augstskolu studentiem un pedagogiem, ir iespēja doties mežu takās un stiprināt iegūtās zināšanas ar praktiskiem uzdevumiem dabā.

Kā portāls laukos.lv uzzināja uzņēmumā, katru gadu vairāk nekā 20 000 bērnu, jauniešu un skolotāju izzina mežu daudzveidīgajās LVM skolu programmās Divās no tām – Cūkmena Detektīvu un Mammadaba meistarklasē ir noslēgusies pieteikšanās, lai saņemtu nepieciešamos materiālus un varētu ķerties klāt darbu veikšanai.

Programmā, kura domāta pašiem mazākajiem – pirmskolniekiem, šajā mācību gadā darbosies gandrīz 2500 mazie Cūkmena detektīvi no 107 bērnudārzu grupiņām. Visi dalībnieki saņems Cūkmena slepeno maisu ar mācību materiāliem, spēlēm un pārsteigumiem.

Savukārt vairāk nekā 11 000 sākumskolas skolēni šajā gadā ir apņēmušies veikt trīs darbus – piedalīties āra meistarstundā, veidot koka meistarstiķi un doties meža meistardienā, lai pavasarī saņemtu Mammadaba meistarklase diplomus un meistara nozīmītes.

Abās programmās darboties aicināti arī tie, kuri nav paspējuši pieteikties. Cūkmena detektīvu materiāli ir pieejami elektroniski, savukārt Mammadaba meistarklase meistardarbu dēļus varēs saņemt visos LVM klientu centros gan reģionos, gan Rīgā un Mammadaba vēstniecību skolās.

Skolas, kuras mācību gada laikā iesaistās visaktīvāk un radošāk kļūst par Mammadaba vēstniecībām, šajā gadā visā Latvijā darbojas 9 vēstniecības:
Rīgā – Rīgas Igauņu pamatskola;
Ziemeļkurzemē – Ventspils 4. vidusskola;
Dienvidkurzemē – Aizputes vidusskola;
Zemgalē – Ozolnieku vidusskola;
Vidusdaugavā – Bauskas sākumskola;
Rietumvidzemē – Carnikavas pamatskola;
Austrumvidzemē – Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija;
Ziemeļlatgalē – Rēzeknes Katoļu vidusskola;
Dienvidlatgalē – Ezernieku vidusskola.

LVM vides izglītību Latvijas skolās īsteno kopš 2005. gada kopā ar dažādiem Latvijas un Eiropas meža nozares partneriem, balstoties uz Starptautisko Vides izglītības programmu “Izzini mežu”, kas darbojas vairāk nekā 20 pasaules valstīs. LVM piedāvā meža izglītību visām vecuma grupām. Vairāk informācijas uzņēmuma mājaslapā.

LA.lv