Laukos
Mežsaimniecība

Mežizstrādes uzņēmuma “Grantiņi-1” apgrozījums pērn – 11,35 miljoni eiro0

Foto LETA

Rankas pagasta mežizstrādes uzņēmums “Grantiņi-1” pagājušajā gadā strādāja ar 11,35 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 24,9% vairāk nekā gadu iepriekš, tikmēr peļņa samazinājās 2,3 reizes un bija 16 448 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

“Grantiņi-1” vadības ziņojumā ir teikts, ka kompānija pagājušajā gadā guva ieņēmumus no mežizstrādes un ar to saistītajiem pakalpojumiem. Uzņēmums galvenokārt iepirka un izstrādāja cirsmas. Gatavā produkcija galvenokārt tika realizēta Latvijas tirgū – realizācija vietējā tirgū veidoja 88,31% no kopējā apgrozījuma, bet realizācija Eiropas Savienības valstīs – 11,69% no kopējā apgrozījuma.

Vadība arī atzīmē, ka aizvadītajā gadā situācija kokmateriālu tirgū nav būtiski mainījusies, taču bija novērojams neliels kokmateriālu cenu kāpums. 2017.gadā turpinājās šķeldas ražošana un realizācija, kā arī pārējais apmērs ievērojami – par 56% – pieaudzis. Uzņēmums veiksmīgi uzsāka sadarbību ar ar jauniem partneriem.

“Grantiņi-1” ir reģistrēta 1993.gadā, pamatkapitāls ir 2842 eiro.Ražotne atrodas Gulbenes novada Rankas pagastā. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Aldis Stūriška.

LA.lv