Laukos
Mežsaimniecība

Mežizstrādātāja “Billerudkorsnas Latvia” apgrozījums pērn gandrīz dubultojies0

Foto – Andris Eglītis

Jaunjelgavas mežizstrādes uzņēmuma SIA “Billerudkorsnas Latvia” apgrozījums pagājušajā gadā gandrīz dubultojies, sasniedzot 64,717 miljonus eiro, savukārt peļņa vairākkārt pieauga – līdz 2,652 miljoniem eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka pērn mežistrādei laika apstākļi bija tuvu ideāliem – īss pavasaris, sausa un silta vasara, garš un sauss rudens, ziema, kas bija gandrīz bez sniega. Tas sekmēja veco, slapjo cirsmu izstrādi, un kompānijai izdevās gūt labu peļņu, pateicoties realizācijas cenu kāpumam.

Vadība piebilst, ka pagājušā gada laikā apaļkoku vidējās cenas pieauga par 39% salīdzinājumā ar gadu iepriekš. Apaļkoku tirdzniecības apmēri pieauga par 53% salīdzinājumā ar gadu iepriekš un pieprasījums pēc tiem noturējās labā līmenī visu gadu. Mežizstrādes apmērs pieauga par 44% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu un plānotais apmērs pārsniegts par 18%.

“Billerudkorsnas Latvia” vadība arī norāda, ka pērn kompānijai nācās steidzami pārskatīt to darbinieku atalgojumu, kuru darbs ir tieši saistīts ar mežizstrādi un koksnes transportēšanu – kokvedēju vadītāju un mežizstrādes meistaru algas. Strauji pieaugot izstrādātās un pārvadātās koksnes apmēram un trūkstot kvalificētiem un pieredzējušiem speciālistiem nozarē, kompānija pārskatīja atalgojuma atbilstību esošajai situācijai. Gada laikā uzņēmums nomainīja arī divas vecās kokvedēju mašīnas un nopirka papildus trīs.

2019.gadā “Billerudkorsnas Latvia” plāno saglabāt esošo mežistrādes apmēru.

Jau ziņots, ka 2017.gadā “Billerudkorsnas Latvia” strādāja ar 32,533 miljonu eiro apgrozījumu un 666 997 eiro peļņu.

“Billerudkorsnas Latvia” ir reģistrēts 1993.gadā. Kompānija nodarbojas ar meža izstrādi, koksnes atkritumu pārstrādi, biokurināmā ražošanu, meža augsnes sagatavošanu un meža izstrādes pakalpojumiem. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 7,996 miljoni eiro, un tas pieder Zviedrijas kompānijai “Billerudkorsnas”.

LA.lv