Laukos
Mežsaimniecība

Mežizstrādātāja “Pata Strenči” apgrozījums pērn samazinājās par 4,7%0

LETA

Mežizstrādes uzņēmuma AS “Pata Strenči” apgrozījums 2017.gadā samazinājās par 4,7%, bet peļņa saruka uz pusi salīdzinājumā ar gadu iepriekš, pastāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andris Krastiņš.

“Neizdarījām to, kas bija plānots budžetā saistībā ar mežizstrādei nelabvēlīgajiem klimatiskajiem apstākļiem un ne tās veiksmīgākās tirgus situācijas dēļ,” sacīja Krastiņš, piebilstot, ka lietainie un mitrie laika apstākļi pērn apgrūtināja mežizstrādes darbus, kas ir uzņēmuma pamatdarbības veids. Tādēļ pērn par apmēram 12% samazinājās kompānijas mežizstrādes un pārdošanas apmēri.

Krastiņš arī piebilda, ka laiku, kad mežizstrādes darbi klimatisko apstākļu dēļ bija kavēti, uzņēmums izmantoja lietderīgi, sakārtojot savus iekšējos procesus, lai varētu efektīvāk strādāt nākotnē. Tostarp kompānija pērn papildināja tehnikas parku un kāpināja darbinieku skaitu, lai šogad varētu nodrošināt lielākus mežistrādes apmērus.

Jau ziņots, ka 2016.gadā “Pata Strenči” strādāja ar 9,399 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,3% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa pieauga par 44,2% – līdz 519 404 eiro.

“Pata Strenči” ( līdz 2017.maijam”Strenču mežrūpniecības saimniecība”) dibināta 1947.gadā, bet 2004.gadā ierakstīta Uzņēmuma reģistra komercreģistrā. Tās pamatkapitāls ir 1 294 160 eiro. “Pata Strenči” lielākā īpašniece ir kompānija “Pata”, kam pieder 91,81% uzņēmuma kapitāldaļu.

LA.lv