Laukos
Mežsaimniecība

Mežizstrādātājs “Krauzers” kāpinājis apgrozījumu par 11,2%0

Foto LETA

Mežizstrādātājs “Krauzers” pagājušajā gadā strādāja ar 13,716 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa pieauga par 86% un sasniedza 237 425 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka pērn, investējot finanšu līdzekļus kokmateriālu pārstrādes procesā, būtiski palielināts saražoto zāģmateriālu produkcijas apmērs. Zāģmateriālu un apaļkoku tirdzniecība Eiropas Savienības tirgū ir palielinājusi apgrozījumu zāģmateriāliem par 577 000 eiro, bet apaļkoku apgrozījumu – par 1,5 miljoniem eiro.

Vadība arī norāda, ka pērn uzņēmuma mežizstrādes apjoms saruka par 13,4%, jo uzņēmums izstrādāja būtisku apmēru cirsmu ar zemākas kvalitātes sortimentu.

“Krauzers” aizvadītajā gadā sniedza arī kokmateriālu transporta pakalpojumus AS “Latvijas valsts mežiem”, ka arī nodarbināja kokvedēja sastāvus savā mežizstrādē. Kokmateriālu transporta nozarē pārvestais kubikmetru apjoms pērn salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu palielinājās, jo kompānija iegādājās papildus kokvedēju sastāvus, ka arī nomainīja autoparka vecākos kokvedējus pret jauniem.

Vadība arī atzīmē, ka šķeldas ražošanas nozarē “Krauzeram”, pretēji plānotajam, pērn neizdevās iegūt jaunus sadarbības partnerus Eiropas Savienības tirgū, līdz ar to šajā nozarē uzņēmuma neto apgrozījums samazinājās par 30,7%.

Pērn kompānija turpināja iepriekšējā gadā iesāktās investīcijas kokmateriālu pārstrādes procesā, tajā skaitā zāģētavas attīstībā. Aizvadītajā gada nogalē uzņēmums sāka sarunas par kokmateriālu kaltes būvniecību.

Šogad plānots palielināt neto apgrozījumu par 10% un kāpināt rentabilitāti par 30% salīdzinājumā ar 2016 gadu. Lai varētu palielināt rentabilitāti, kompānijas vadība plāno investēt finanšu līdzekļus kokvedēju sastāvu atjaunošanā un attīstīt kokmateriālu pārstrādes procesu. Izmantojot pērn iegūto koksnes piegādes ķēdes sertifikātu, iecerēts iegūt jaunus sadarbības partnerus Eiropas Savienības tirgū koksnes, šķeldas, zāģmateriālu un apaļkoku pārdošanā.

Mežizstrādes uzņēmums “Krauzers” ir dibināts 1998.gadā. Tā apmaksātais pamatkapitāls ir 644 700 eiro, bet tā īpašnieki ir Andis Araks (50%) un Kaspars Eihe (50%).

LA.lv