Laukos
Mežsaimniecība

Mežizstrādātājs “Krauzers” pērn strādājis ar apgrozījuma un peļņas pieaugumu0

Foto – Shutterstock

Mežizstrādātājs SIA “Krauzers” pagājušajā gadā strādāja ar 16,81 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 22,6% vairāk nekā gadu iepriekš, arī peļņa pieauga par 76% un sasniedza 418 084 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka galvenie mērķi aizvadītajā gadā bija palielināt apgrozījumu par 10% un rentabilitāti par 30% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. 2017.gadā salīdzinājumā ar 2016.gadu kompānijas apgrozījums pieauga vēl lielākā mērā nekā plānots, sasniedzot 16,8 miljonus eiro. Tikmēr kompānijas rentabilitāte palielinājās par 76%.

Investējot finanšu līdzekļus kokmateriālu pārstrādes procesā un izmantojot koksnes piegādes ķēdes sertifikātu, pērn palielinājās saražotās zāģmateriālu produkcijas apmērs. Pateicoties zāģmateriālu un apaļkoku tirdzniecībai Eiropas Savienības (ES) valstīs ir palielinājies kompānijas apgrozījums – zāģmateriāliem par 760 000 eiro, bet apaļkokiem – par 728 000 eiro.

Tikmēr mežizstrādes un apaļo kokmateriālu apmērs aizvadītajā gadā palielinājās par 20%. Apgrozījuma palielinājums ir skaidrojams ar vairāk iepirktiem apaļkokiem krautuvēs pie ceļa.

Aizvadītajā gadā pārvestais kubikmetru apjoms kokmateriālu transporta nozarē salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu palielinājās, līdz ar to par 9,1% auga arī apgrozījums. Tāpat izdevās palielināt pārvesto kubikmetru apmēru, nomainot autoparka vecākos kokvedējus pret jauniem.

Šķeldas ražošanas nozarē kompānija turpināja sadarbību ar vietēja tirgus dalībniekiem, līdz ar to šajā darbības sfērā kompānijas apgrozījuma līmenis palielinājās par 18,7% salīdzinājumā ar 2016. gadu.

Aizvadītajā gadā uzņēmums turpināja gadu iepriekš iesāktās investīcijas kokmateriālu pārstrādes procesā – zāģētavas attīstībā. Vienlaikus lielākās investīcijas novirzītas kokmateriālu kaltes būvniecībā. Pērn kompānija nomainīja kokvedēja sastāvu, kā arī mežizstrādes tehniku, iegādājoties jaunu harvesteru. “Krauzers” iegādājās arī ražošanas iekārtas, lai automatizētu un atvieglotu darbu sagatavotas malkas ražošanā.

Galvenie šā gada mērķi ir palielināt neto apgrozījumu par 5% un rentabilitāti vēl par 10% salīdzinājumā ar 2017. gadu. Lai varētu palielināt rentabilitāti, vadība plāno investēt finanšu līdzekļus kokvedēju sastāvu atjaunošanā, nomainīt veco mežistrādes tehniku – forvarderu pret jaunu un attīstīt kokmateriālu pārstrādes procesu.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2016.gadā “Krauzers” strādāja ar 13,716 miljonu eiro apgrozījumu un 237 425 eiro peļņu.

Mežizstrādes uzņēmums “Krauzers” ir dibināts 1998.gadā. Tā apmaksātais pamatkapitāls ir 644 700 eiro, bet tā īpašnieki ir Andis Araks (50%) un Kaspars Eihe (50%).

LA.lv
AJ
Anita Jaunbelzere
Laukos
Meža mašīnu konstruktors. Par zviedriem, tehniku un patentiem
19 stundas
LA
LA.LV
Laukos
Rēzeknē ar Eiropas finansējumu top pirmā picērija picu piegādei mājās
20 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
“Spilva” sāk ražot tomātu mērci bez pievienota cukura
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Konkurentu cīņas Tukumā: “Rimi” neļauj “Lidl” izmantot piebraucamo ceļu 1
36 minūtes
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas karstuma vilnis? Sinoptiķi nāk klajā ar negaidītu prognozi
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Izklaide ar nosaukumu “nu, valdība kritīs?”
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Nesodāmības gaisotne VUGD: likums pārkāpts, budžetam nodarīti zaudējumi, bet vainīgo nav 1
1 stunda
IE
Ināra Egle
Latvijā
VIDEO: Demonstrācijā cer atmodināt Dundagu
3 stundas