Laukos
Mežsaimniecība

Mežsaimnieki dalās pieredzē ar kaimiņiem Lietuvā un Polijā 0


Par godu tikšanās reizei un kopīgi stādītai jaunaudzei mežā tika uzstādīta piemiņas plāksne.
Par godu tikšanās reizei un kopīgi stādītai jaunaudzei mežā tika uzstādīta piemiņas plāksne.
Publicitātes foto

Aprīlī Latvijas virsmežziņi Kalsnavā tikās ar kolēģiem no Lietuvas un Polijas. Šī tradīcija turpinās jau vienpadsmit gadus. Polijas, Lietuvas un Latvijas mežsaimniecības speciālisti katru gadu kādā no valstīm tiekas, lai pārspriestu aktualitātes meža apsaimniekošanas jomā un dalītos darba pieredzē.

Madonas novada Kalsnavas pagastā kopā ar kolēģiem viesojās Polijas Valsts meža dienesta Reģionālā valsts mežu biroja Bjalistokā direktora vietnieks Andžejs Jozefs Novaks un Lietuvas Aleksandra Stulginska universitātes Meža zinātņu un ekoloģijas fakultātes dekāns, Lietuvas meža dienesta ģenerāldirektors Pauļus Zolubs. Latviju pārstāvēja Valsts meža dienesta ģenerāldirektors Andis Krēsliņš un visu virsmežniecību virsmežziņi. Delegāciju laipni uzņēma aģentūras Meža pētīšanas stacijas kolektīvs.

Viesi apmeklēja “Latvijas valsts mežu” arborētumu Kalsnavā un apskatīja modernāko čiekurkalti Latvijā. Viņi varēja iepazīt procesu, kā tiek audzēti ātraudzīgo apšu stādi, apmeklējot Latvijā vienīgo meristēmu laboratoriju, kur audzē noteiktas šķirnes apses, kas jau 30 gados sasniedz koksnes gatavību pārstrādei.

Kā jau katru gadu sava artava tika dota arī meža atjaunošanai. Iepriekšējos gados mūsu mežinieki stādīja kociņus gan Lietuvas, gan Polijas mežos, šogad mežsaimnieki no Polijas un Lietuvas kopā ar mūsu virsmežziņiem stādīja mežu Latvijā.

Par gadskārtējā meža stādīšanas pasākuma vietu bija izraudzīta kailcirte Meža pētīšanas stacijas mežā. Meža stādīšanas darbu veikšanai uzmundrinājuma vārdus sacīja Valsts meža dienesta ģenerāldirektors Andis Krēsliņš, savukārt praktiskās iemaņas ierādīja Meža pētīšanas stacijas direktors Mārtiņš Līdums. Šogad internacionālais kolektīvs Kalsnavā iestādīja lapegles, sarkano ozolu, priedi un egli. Katras valsts pārstāvji stādīja savu koku sugu. Polijas mežinieki – lapegles, Lietuvas pārstāvji – ozolus, bet Latvijas mežsaimnieki – priedes un egles. Jaunais mežs tika stādīts iepriekš sagatavotā augsnē, izmantojot stādīšanas stobrus un lāpstas. Stādīšanai izmantoja ietvarstādus, kas bija apstrādāti ar jaunākajiem videi draudzīgiem repelentiem.

Pēc kopīga darba paveikšanas par godu stādījumam atjaunotajā mežā novietoja piemiņas plāksni. Pateicības vārdus par gūtajiem iespaidiem un aicinājumu nākamo gadu doties stādīt mežu pie viņiem izteica viesi no Polijas.


Publikācija tapusi sadarbībā ar Meža attīstības fondu.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
Skandināvu ‘elfi’, Lietuvas čigānalus un klasika. “Riga Craft Beer Weekend” pulcēsies labākie meistaralus darītāji
2 dienas
LE
LETA
Laukos
“Eurostat”: Latvijā pērn bijis straujāks lauksaimniecības izlaides vērtības kāpums nekā vidēji ES
2 dienas
LE
LETA
Laukos
Alus ražošana Latvijā deviņos mēnešos samazinājusies par 4,4%
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Foto. Latvijas armijas parāde valsts simtgadē
6 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
Tiešraide: Latvijas Nacionālā teātra koncertuzvedums “Dzimšanas dienas nakts”
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Desmitiem tūkstošu cilvēku noskatās Latvijas simtgades salūtu
1 stunda
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Dažāda augstuma karogi
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Simtgades lāpu gājiena kolonna Rīgā izstiepjas garāka par kilometru
4 stundas