Laukos
Mežsaimniecība

Mežus zogot mazāk0

Foto LETA

Latvijas valsts mežos samazinās zādzību skaits, atzina Latvijas valsts mežu apsaimniekotāja “Latvijas valsts meži” (LVM) valdes loceklis Edvīns Zakovics.

Viņš norādīja, ka biežāk nākas sastapties ar mēģinājumiem zagt no LVM sagatavoto materiālu krautuvēm, ko dara nevis sīkie zaglēni, bet organizētas noziedznieku struktūras. Taču nevarētu teikt, ka tas notiek masveidā, jo LVM ir sava drošības struktūra un tādējādi izdevies zagļus arī notvert.

Viņš piebilda, ka tāpat kompānija veic preventīvos pasākumus. Piemēram, LVM novieto slēptās kameras aizsardzībā pret zādzībām vietās, kur notiek lielāka mēroga mežizstrāde. Tāpat baļķiem iespējams pievienot mikročipus, lai izsekotu to tālākai pārvietošanai. Līdz ar to, sākoties nesankcionētām kustībām, iespējams ierasties pašiem vai arī var izsaukt policiju.

Zakovics sacīja, ka LVM sastopas ar nelieliem zādzību apmēriem, kas gadā ir nedaudz mazāki par 0,04% no kompānijas pārdotā koksnes apjoma. Līdz ar to salīdzinājumā ar deviņdesmitajiem gadiem, zādzību apmēri ir ar stabili lejupejošu tendenci. Kompānijas mērķis ir panākt, ka zagtu koksni Latvijā nav iespējams pārdot un līdz ar to samazināt nozagtā apjomu tuvu nullei līdzīgi, kā, piemēram, Somijā.

LA.lv