Laukos
Tehnika

Michelin jauna niša – jaunās paaudzes riepas traktoriem0

Publicitātes foto

Franču kompānija Michelin sadarbībā ar lauku uzņēmējiem radījusi jaunas paaudzes riepas RoadBib lauksaimniecības tehnikai un paziņojusi, ka tādējādi atver jaunu segmentu tirgū, kur šis jaunums parādīšoties 2018. gada sākumā.

Michelin stāsta, ka RoadBib kļūs par pirmajām riepām lauksaimniecības traktoriem ar jaudu 200 ZS un vairāk, kas izstrādātas speciāli, lai nodrošinātu augstu produktivitāti, ilgmūžību un labu saķeri ar ceļu.

Pēc ražotāja teiktā, jaudīgie traktori, kas tiek izmantoti lauksaimniecības un celtniecības darbos, parasti vairāk nekā 50% sava laika tērē pārbraucieniem, kas ir ekvivalents 80% kopējā nobrauktā attāluma. Nereti šie pārbraucieni tiek veikti kopā ar smagām piekabēm, kas palielina slodzi uz riepām.

Michelin inženieri paziņojuši, ka viņu galvenais uzdevums bijis izstrādāt materiālu, kas būtu piemērots darbam uz asfaltētiem ceļiem un cietas zemes, nodrošinot labu saķeri un ilgu kalpošanas mūžu, bet vienlaikus spētu labi strādāt arī uz lauka ar mīkstu augsni.

Kompānijas lauksaimniecības novirziena komercdirektors Martins Pointers skaidro, ka jaunās Michelin RoadBib riepas esot inovatīvs produkts, kam jāizmaina pieeja riepu specifikācijai.

Tradicionālās lauksaimniecības riepas darba mūžs vidēji ir 4000 stundu, bet RoadBib spējot strādāt 5000 stundas. Tas ir ievērojams riepu kalpošanas laika pagarinājums, turklāt komplektā ar palielinātu komfortu, samazinātiem izdevumiem un labu saķeri ar darba virsmu uz lauka un ceļiem.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

Vairāk žurnāla Agrotops šā gada jūlija numurā

LA.lv