Laukos
Gaļa un zivis

“Miķelānu bekons” rekonstruēsies par vairākiem miljoniem eiro0

Ilustratīvs attēls. Foto no LA arhīva

Cūkkopības komplekss “Miķelāni bekons” tuvāko piecu gadu laikā plāno rekonstruēt 30 kūtis, projektā investējot vairākus miljonus eiro, informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ilvars Strazdiņš. Viņš sacīja, ka “Miķelāni bekons” pēc divu gadu ilgas saimniekošanas bijušajā Jēkabpils gaļas kombinātā secinājis, ka ar pagājušā gadsimta tehnoloģijām un aptuveni 100 darbinieku skaitu nav efektīvs un nevar strādāt rentabli. Tā kā pašlaik liela uzmanība tiek veltīta cūkkopības kompleksa darba efektivitātes celšanai, no sākuma plānots rekonstruēt dzemdību kūti, ieviešot tajā jaunākās tehnoloģijas.

“”Miķelānu” cūkkopības komplekss atrodas 40 hektāru lielā teritorijā, un tajā ietilpst 40 kūtis, no kurām desmit ir labā stāvoklī, bet pārējām 30 ēkām nepieciešams veikt apjomīgus rekonstrukcijas darbus. Patlaban plānojam pārbūvēt dzemdību kūti, bet kopumā mūsu mērķis tuvāko piecu gadu laikā ir rekonstruēt 30 kūtis, investējot vairākus miljonus eiro. Mums ir svarīgi ieviest jaunas tehnoloģijas, atjaunot kompleksu un celt uzņēmuma darba ražīgumu, taču attīstības plānus realizēsim soli pa solim. Mērķis ir investēt kompleksa modernizācijā un attīstīt zīmolu “Miķelāni bekons”, piedāvājot Latvijā ražotu, svaigu un kvalitatīvu gaļu,” sacīja Strazdiņš.

Informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā liecina, ka “Miķelāni bekons” šogad ir izsludinājis vairākus iepirkumu konkursus, tostarp maijā par fermas pārbūvi. Tās atjaunošanā plānots ieguldīt 155 000 eiro, piesaistot finansējumu Eiropas Lauksaimniecības Fonda lauku attīstībai (ELFLA) pasākumā “Investīcijas materiālajos aktīvos”. Investīciju projektu iecerēts īstenot līdz šā gada 31.augustam.

Iepriekš uzņēmums bija izsludinājis arī iepirkumu konkursu par aizgaldu iegādi 114 500 eiro apmērā, ventilācijas sistēmas cūku kūtij iegādi par 16 770 eiro, kā arī sausās barības barošanas sistēmas iegādi par 16 500 eiro. Arī šo projektu īstenošanā kompānija plāno piesaistīt ES finansējumu pasākumā “Investīcijas materiālajos aktīvos”.

“Miķelāni bekons” dibināts 2009.gadā, pamatkapitāls ir 650 000 eiro. Uzņēmums pieder Dānijas kompānijai “Torpgard Holding”. “Miķelāni bekons” ir “Latvi Dan Agro” grupas uzņēmums. 2016.gadā “Miķelāni bekons” strādāja ar 3,958 miljonu eiro apgrozījumu un 330 778 eiro zaudējumiem, liecina informācija “Firmas.lv”.

LA.lv