Laukos
Dārzeņi un augļi

“Milda KM” darbības apturēšana sekmē ražotāja “Kronis” ieņēmumu pieaugumu0


“Kronis” ražotnē Bauskā.
“Kronis” ražotnē Bauskā.
Foto: Ivars Bušmanis

Dārzeņu un augļu pārstrādātājs “Kronis” šogad plāno apgrozījuma pieaugumu par 6-7% salīdzinājumā ar pagājušo gadu, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma līdzīpašnieks un valdes loceklis Aivars Svarenieks.

“Kopumā “Kronim” šogad būs par 6-7% lielāks apgrozījums nekā pagājušajā gadā,” teica Svarenieks, norādot, ka labāki pārdošanas rādītāji uzņēmumam ir bijuši gada pēdējos mēnešos, proti, kopš septembra. Tostarp ieņēmumu pieaugumu atsevišķās kategorijās sekmējusi konkurējošā uzņēmuma “Milda KM” darbības apturēšana.

Pēc Svarenieka teiktā, uzņēmums joprojām lielāko daļu produkcijas realizē vietējā tirgū, taču daļa produkcijas tiek realizēta arī ārvalstīs.

“Ārvalstīs produkcijas realizācijas apmēru ziņā ir pieaugums,” viņš sacīja, norādot, ka pagaidām jaunus tirgus gan nav iecerēts iekarot, jo tam uzņēmumam būtu nepieciešama lielāka kapacitāte.

Vienlaikus Svarenieka atzīmēja, ka Krievijā uzņēmums šobrīd realizē apmēram 8% produkcijas, taču šo īpatsvaru nav plānots palielināt nedrošības dēļ, ko rada Krievijas rubļa kursa svārstības.

Saistītie raksti

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka “Kronis” pērn strādāja 2,357 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 16,3% vairāk nekā gadu iepriekš, taču kompānija cieta zaudējumus 84 473 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Kompānija “Kronis” ir reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 678 198 eiro. Kompānijas lielākie īpašnieki ir Jānis Āboliņš (46,16%) un Aivars Svarenieks (40,04%).

LA.lv