Laukos
Gaļa un zivis

Mūsdienu inovatīvie Oskari un Anitas. Pasniegtas zivsaimniecības nozares gada balvas0


Apsveikumus no ministra saņem SIA “BraDava” pārstāvis Aleksejs Blohins.
Apsveikumus no ministra saņem SIA “BraDava” pārstāvis Aleksejs Blohins.
Apsveikumus no ministra saņem SIA “BraDava” pārstāvis Aleksejs Blohins.

“Apmeklējot nozares uzņēmumus, es redzu, ka izdomas patiešām netrūkst. Mūsdienu biznesa apstākļi prasa būt radošiem, inovatīviem un spējīgiem pielāgoties visizsmalcinātākajām patērētāju prasībām. 2016. gadā Latvijā ražotās zivju produkcijas un konservu vērtība sasniedza 192 miljonus eiro un tika eksportēta uz 69 pasaules valstīm visos kontinentos, izņemot Antarktīdu. Biju patīkami pārsteigts, uzzinot, ka parastā pārtikas veikalā Jokohamā var nopirkt “Kaijas” sardīņu konservus. Ļoti patīkami”.

Tā savā uzrunā piektdien, 3. novembrī, teica zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Jūrmalas Kultūras centrā Majoros sveicot Zemkopības ministrijas (ZM) Gada balvas zivsaimniecībā “Lielais loms 2017” laureātus un vecināšanas balvu saņēmējus – zivsaimniecības nozares uzņēmējus un jaunos darbiniekus.

Viņa teikto ar nelielu humora pieskaņu papildināja ZM Zivsaimniecības departamenta direktors Normunds Riekstiņš, kurš bija balvas Lielais loms 2017 vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs: „Nav vairs tie laiki par kādiem rakstīja Vilis Lācis, kad Oskars gāja jūrā, iznesdams uz saviem pleciem visu zvejnieku dzīves smagumu, bet viņa Anita satraukta skraidīja gar jūru. Tagad jūrā iet moderni aprīkoti zvejas kuģi ar lielisku ekipējumu, ko var salīdzināt ar makšķernieku zivīm pasniegto ēsmu, zvejniekiem gan jāmāk šo ēsmu pareizi pasniegt īstajā laikā un vietā. Un tad noķertā zivs pati kļūst par ēsmu ar kuru pievilināt pircējus un patērētājus, bet zvejnieku sālītie, marinētie, kūpinātie un vītinātie sūrā darba augļi kļūst par ēsmu ar ko pievilināt vērtēšanas komisiju. Domāju, ka mēs bijām objektīvi, jo vērtējām paša uzņēmuma izaugsmi salīdzinot ar iepriekšējo gadu, cīņa bija ļoti sīva un divās nominācijās diviem uzņēmumiem sanāca vienāds punktu skaits un tikai žūrijas balsojums noteica uzvarētāju. Prieks, ka šī balva kļuvusi par sava veida dzinējspēku.”

Karinas Miezājas foto

Galerijas nosaukums

Nominācijā „Jauns un daudzsološs nozarē” veicināšanas balvu saņēma Emīls Sils (SIA „Mauriņi-S”, bet par laureātu kļuva Reinholds Miķelsons kurš ir atbildīgs par kuģu un to komandu darbu vairākos uzņēmumos.

Nominācijā „Ieguldījums zivsaimniecības popularizēšanā” par laureātu kļuva IK „Reinis B” – Alla Bečere. Alla pastāstīja, ka viņas vadīto uzņēmumu katru gadu apmeklē apmēram 2500 tūristi no dažādām pasaules valstīm, sevišķi liela interese esot viesiem no Japānas un Taizemes kuri ir sajūsmā par cilvēka roku veikto zivju pārstrādi un dabīgajām izejvielām, kā arī senajām receptēm.

Nominācijā „Gada akvakultūras uzņēmums” veicināšanas balvu saņēma z/s „Ūdensrozes” – Pēteris Zaļaiskalns, bet par uzvarētāju kļuva SIA „Vlakon” – Aļona Kozule, kuras vadītais uzņēmums dolomīta raktuvju karjeros izveidojis zivju dīķus makšķerniekiem, bet zivis, kuras neizķer makšķernieki pārstrādā un laiž apgrozībā. Viņu veikums apmēram 350 tonnas foreļu gadā.

Nominācijā „Gada uzņēmums zivju apstrādē” veicināšanas balvu saņēma IK „Reinis B” – Alla Bečere, bet par laureātu kļuva SIA „KH Select”– Hanss Mollers Rasmusens. Uzņēmums nodarbina 140 strādniekus un nodarbojas ar lašu auksto (95%) un karsto (5%) kūpināšanu. Gatavā produkcija ceļo uz Dāniju, Itāliju, Vāciju, Austriju.

Nominācijā „Gada zvejas uzņēmums” SIA „Baņķis” – Kārlis Kleins, bet par uzvarētāju kļuva SIA „BraDava” – uzņēmuma menedžeris Aleksejs Blohins. Sabiedrības pārziņā ir 3 lielāki un divi mazāki kuģi, uzņēmumā darbu atraduši pusotra simta cilvēku. Vaicāts, ko Aleksejs vēlētos, lai raitāk ritētu darbs, viņš teica: „Vēlētos, lai valsts mūs vairāk atbalstītu tieši tirgus apgūšanā, lai mēs visus spēkus varētu veltīt mūsu tiešajam darbam – zvejai.

Bet balvu „Par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā” saņēma Ēvalds Urtāns (biedrības „Latvijas zvejnieku federācija” valdes priekšsēdētājs). Viņa vēlēšanās savukārt bija, lai zvejniecībā ieplūstu jauni spēki, kā nekā piekrastes zvejnieku vidējais vecums esot 57 gadi.

Zemkopības ministrijas Gada balva zivsaimniecībā “Lielais loms” ir nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares labā, un šogad tā tika rīkota trešo gadu. Balvas mērķis ir veicināt zivsaimniecības nozares attīstību un nozīmīgumu sabiedrībā.

LA.lv