Laukos
Bizness

Musli ražotājs “Felici” investē 600 000 eiro jaunā ražotnē Ādažos0

“Graci” ražošanas līnija “Ādažos. Foto: Diāna Taube

Uzņēmums SIA “Felici”, kas ar zīmolu “Graci Musli” gatavo dažāda veida brokastu pārslas, investējis 600 000 eiro ražotnē Ādažos, tādējādi pārejot no roku darba uz industriāļo ražošanu, informē uzņēmuma vadītāja Alise Balgalve.

Ar paplašināšanos plānots būtiski palielināt ražošanas apjomus. Produktus, kas pirms tam tapuši ar rokām, tagad varēs saražot efektīvāk, kāpinot jaudu līdz vienai tonnai stundā.

“Pasaulē arvien izteiktāka kļūst tendence lietot uzturā funkcionālus produktus – tādus, kam ir dabīgi augsta uzturvērtība. Piecu gadu laikā bijām sasnieguši brīdi, ka, ar rokām ražojot, bija grūti apmierināt augošo pieprasījumu pēc “Graci” mušļiem un maltītēm. Startējot ārzemju tirgos, jārēķinās ar lēcienveida pieprasījumu, kas tikai ar laiku kļūst vienmērīgāks. Lepojamies, ka mēs kā 100% Latvijas kapitāla uzņēmums turpmāk varēsim sekmēt eksportu jaunā līmenī,” norādīja Balgalve.

Uzņēmuma mērķis šogad ir sertificēt ražotni, iegūstot starptautiski atzīto BRC (British Retail Consortium) sertifikātu, kas apstiprina augstas kvalitātes standartus un nekaitīgumu, kā arī atbilstību normatīvajām prasībām. Apliecinājums visā pasaulē ir svarīgs kritērijs jaunu eksporta valstu apgūšanai.

Patlaban veikalos pieejami sešu veidu “Graci” mušļi, četru veidu putras un sešu veidu ātri pagatavojamās maltītes. Uzņēmums, sadarbojoties ar zinātniekiem un uztura speciālistiem, regulāri pārskata “Graci” piedāvājumu. Tuvākā gada laikā plānots palielināt produktu klāstu ar vēl vairākiem inovatīviem produktiem.

Līdztekus ražošanai uzņēmums sadarbībā ar zinātniekiem veic arī divu veidu pētījumus: drošības un izaugsmes jeb produktu attīstības jomā.

“Pirmie pētījumi ļauj pārliecināties par minerālvielu un vitamīnu sastāvu konkrētajā produktā, kā arī par atsevišķu vielu neesamību, tādējādi apliecinot kvalitāti. Savukārt otrie pētījumi palīdz uzlabot produktu formulas un attīstīt jaunus produktus,” teica Balgalve.

“Graci” ir funkcionāli graudaugu produkti – mušļi, putras un ātri pagatavojamās maltītes. Produkti satur tritikāli, kas ir nozīmīgs šķiedrvielu, proteīna un B grupas vitamīnu avots. Tāpat sastāvā ir, piemēram, ar mizu un sēklām malts ķirbis un ābols, spināti, ingvers un kazenes.

Produkcija tiek eksportēta uz tādām valstīm kā Lietuva, Igaunija, Dānija, Čehija, Surinama, Serbija, Saūda Arābija, Libāna un Dubaija.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, SIA “Felici”reģistrēts 2012.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 9660 eiro. Uzņēmuma apgrozījums 2016.gadā bija 261 164 eiro salīdzinājumā ar 216 008 eiro iepriekšējā gadā, bet zaudējumi – 90,044 eiro salīdzinājumā ar 1693 eiro peļņu pirms gada.

“Felici” īpašnieks ar 55% kapitāldaļu ir SIA “Topmix”, 35% pieder A.Balgalvei, bet 10% – Krišjānim Brehmanim.

LA.lv