Laukos

“Mūsmāju dārzeņi” laikapstākļu dēļ šogad paredz apgrozījuma kritumu0

Edīte Strazdiņa vienā no kooperatīva laukiem šovasar jūnija nogalē. Foto – Valdis Semjonovs

Kooperatīvā sabiedrība “Mūsmāju dārzeņi” šogad dārzeņu audzēšanai nelabvēlīgo – pārlieku sauso un karsto – laikapstākļu dēļ paredz apgrozījuma samazinājumu, atzina kooperatīva vadītāja Edīte Strazdiņa.

“Šis būs smagāks gads nekā iepriekšējais. Mēs jau šobrīd redzam, ka jūlijs tomēr mazliet “buksējas”- dārzeņi atpaliek attīstībā un tas nozīmē, ka lauka dārzenis nedos to ražu un to ieņēmumu apmēru, ko bijām plānojuši. Visā pasaulē dārzeņu cenas noteikti būs zemākas un arī vietējie tirgotāji tik ļoti nepievērš uzmanību vietējai precei, kura varētu būt daudz dārgāka,” sacīja Strazdiņa.

Viņa norādīja, ka pagaidām ir pāragri prognozēt, cik lielā mērā kooperatīva apgrozījums šogad samazināsies salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, jo tas ir atkarīgs no kopējā ievāktā ražas apmēra. Pagaidām pastāvot cerības, ka kāda no dārzeņu kultūrām varētu attīstīties labāk nekā patlaban izskatās.

Strazdiņa sacīja, ka “Mūsmāju dārzeņi” šogad plāno turpināt realizēt dārzeņu pārstrādes produkciju arī ārvalstīs, ja izdosies ievākt pietiekošu ražu, lai ar produkciju nodrošinātu ne tikai vietējo tirgu. “Pamatā bāzējamies uz realizāciju iekšējā tirgū, bet, ja būs iespēja, noteikti palielināsim pārstrādāto produktu klāstu Baltijā,” sacīja kooperatīva vadītāja.

Viņa piebilda, ka arī šogad, tāpat kā katru gadu kooperatīvs plāno realizēt investīciju projektus, ieguldot attīstībā finanšu līdzekļus līdz 200 000 eiro apmērā pasākumā “Ražotāju grupu un organizāciju izveide”.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2017.gadā “Mūsmāju dārzeņi” strādāja ar 4,102 miljonu eiro apgrozījumu un 285 276 eiro zaudējumiem.

Kooperatīvs “Mūsmāju dārzeņi” reģistrēts 2006.gadā un apvieno SIA “Dimdiņi Agro”, SIA “Sigro”, kā arī zemnieku saimniecības “Galiņi”, “Bračas”, “Dārzi”, “Zūmaņi”, “Sīļi”, “Sviķi”, “Īskāji”, “Kliblapsas” un Artūru Kimu.

LA.lv