Laukos
Bizness

“Mūsmāju dārzeņu” apgrozījums pērn pārsniedzis četrus miljonus eiro0

Foto no Pixabay.com

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Mūsmāju dārzeņi” apgrozījums pērn pārsniedza četrus miljonus eiro, kas vērtējams kā salīdzinoši labs rezultāts, teica kooperatīva vadītāja Edīte Strazdiņa.

Viņa atzina, ka kooperatīva peļņas rādītāji vēl nav apkopoti, bet jau tagad zināms, ka “Mūsmāju dārzeņi” aizvadīto gadu ir noslēguši ar peļņu. Ņemot vērā Latvijas dārzeņu audzētājiem nelabvēlīgos apstākļus pērn, labāku rezultātu nevarēja vēlēties, atzina kooperatīva vadītāja.

“Apgrozījumu lielā mērā ietekmēja salīdzinoši vēlā vasara, līdz ar to novēloti pienāca arī ražas novākšanas laiks. “Dārzeņus varēja iestādīt vēlāk nekā citus gadus, līdz ar to uz lauka varēja tikt vēlāk. Agro dārzeņu kultūru ražas novākšana nesākās jūlijā kā parasti, bet trīs nedēļas vēlāk – tikai augustā. Protams, tas ietekmēja apgrozījumu, jo bija gandrīz viens papildus tukšais mēnesis,” teica Strazdiņa.

Savukārt šogad kooperatīvs plāno ieguldīt aptuveni 200 000 līdz 260 000 eiro siltumnīcu atjaunošanā un citos darbos.

Dažādu kooperatīva biedru audzēto dārzeņu kultūru īpatsvaru šogad plānots saglabāt līdzīgu kā citus gadus. “Mēģinām palikt pie tām kultūrām, kuras audzējam līdz šim. Esam pārliecinājušies, ka tām ir noiets un arī izaudzēt tās varam,” teica Strazdiņa, norādot, ka vienīgais neprognozējamais faktors ir laika apstākļi.

Jau ziņots, ka “Mūsmāju dārzeņi” 2016.gadā strādāja ar 4,181 miljona eiro apgrozījumu, bet zaudējumi bija 738 169 eiro. Kooperatīva 2017.gada rezultāti vēl nav publiskoti.

Kooperatīvs “Mūsmāju dārzeņi” reģistrēts 2006.gadā un apvieno SIA “Dimdiņi Agro”, SIA “Sigro”, kā arī zemnieku saimniecības “Galiņi”, “Bračas”, “Dārzi”, “Zūmaņi”, “Sīļi”, “Sviķi”, “Īskāji”, “Kliblapsas” un Artūru Kimu.

LA.lv