Lauku sēta, Tūrisms

Muzejs, kura eksponātus ļauts izmēģināt

Latvijas lauksaimiecības muzejs Talsos uzskatāmi demonstrē, ka vēsture nebūt nav garlaicīga, ja to pasniedz pietiekami atraktīvi. Te ir viss par Latvijas lauku vēsturi, sākot no tehnikas un beidzot ar saimes istabu, turklāt, atšķirībā no citiem, šajā muzejā eksponātus drīkst arī palūkot tuvāk – gan piesēst pie veco autiņu stūres, gan izmēģināt graudu malšanu ar dzirnakmeni u.tt.
Muzeja lepnums ir angļu „Garrett” lokomobile kuļmašīnas vilkšanai, kuru iegādāties varēja tikai naudīgākie lielsaimnieki, bet tāds „dampis” kopā ar kuļmašīnu „Imanta” bija nenovērtējams ražas pārstrādei. Ir arī auto, kas filmēts tādās filmās kā “Ilgais ceļš kāpās, “Sapņu komanda”, ” Likteņa līdumnieki”. Savukārt traktoru kolekciju veido Anglijas „Fergusson”, Vācijas „Lanz Buldog”, „Fordson” un virkne citu agregātu, ir kalve ar pilnu darba rīku komplektu, apskatāma šaursliežu lokomotīve ar vagoniem un vēl simtiem citu eksponātu.

4 Komentāri

  1. tikai postpadomju teritorijās muzeji domāti acīm – pārējā pasaulē visur muzeji ir interaktīvi. Bet spriežot pēc foto – kur novilktas lentes – lai netiktu klāt autotehnikai – šī ziņa ir feiks (ko sliktu var izdarīt automašīnai cilvēks?)

    1. Ja nezini, nespried. Aizbrauc, nenožēlosi. Tur jūties, kā pie ģimenes draugiem ciemojoties. Ja būsi pietiekoši acīgs, pat ar spicglāzīti ”dzimtenīti” pacienās.

Pievienot komentāru