Laukos
Bizness

Nākamajā gadā alus realizācija Latvijā nepieaugs0

Foto: shutterstock.com

Alus kopējie realizācijas apmēri Latvijā nākamajā gadā saglabāsies šā gada līmenī vai saruks, prognozēja Latvijas Alus darītāju savienības izpilddirektors Pēteris Liniņš.

“Šobrīd nav nekādu ekonomisku vai citu faktoru, kas liecinātu par realizācijas apmēru pieaugumu,” teica Liniņš, atzīmējot, ka alus realizācijas apmērus nākamajā gadā negatīvi ietekmēs demogrāfiskie faktori un cenas pieaugums akcīzes nodokļa likmes paaugstināšanas dēļ. Tāpat individuālā līmenī alus ražotājus negatīvi ietekmē konkurence no ārvalstīm.

Vienlaikus Liniņš pieļāva, ka 2018.gadā gaidāmās Latvijas simtgades svinības un ar tām saistītie pasākumi varētu sekmēt alus realizācijas apmērus HoReCa sektorā. “Ja būs auksts, slikts laiks, tūristi, kas vasarā viesosies Latvijā, daudz alu nedzers. Taču, ja laika apstākļi būs labi, daudzie pasākumi, tostarp Latvijas simtgades svinības varētu dot pozitīvu pienesumu. Tomēr nedomāju, ka tas būtiski mainīs kopējo alus patēriņu 2018.gadā,” viņš teica.

Liniņš uzsvēra, ka laika apstākļi ļoti būtiski ietekmē alus realizācijas apmērus Latvijā. “Tā vēsturiski vienmēr bijusi liela alus ražotāju problēma – vasarā ļoti bieži nevar saražot pieprasītos apmērus, bet ziemā ražošanas jaudas nav kur izmantot, jo alus patēriņš samazinās līdz pat trim reizēm,” viņš piebilda.

Latvijas Alus darītāju savienība ir dibināta 1993.gadā, un tajā ir pārstāvētas mazās Latvijas alus darītavas.
Vairāk par alus nozari lasiet šeit

LA.lv