Laukos
Gaļa un zivis

Nākamnedēļ Rīgā notiks seminārs par profesionālo izglītību zivsaimniecībā0

Foto no LA arhīva

Lai apspriestu profesionālās izglītības jautājumus zivsaimniecības nozarē, nākamnedēļ, 26. septembrī Zemkopības ministrijā Republikas laukumā 2, Rīgā, 314. telpā tiks rīkots seminārs, kurā aicināti piedalīties zivsaimniecības nozares eksperti, akvakultūras produkcijas ražotāji, pašvaldības, sabiedriskās organizācijas un citi interesenti. informē ministrijas pārstāvji.

Kā akcentē ministrijā, lai nodrošinātu profesionālās izglītības attīstību akvakultūrā un veicinātu tās atbilstību darba tirgus vajadzībām, ir svarīga sadarbība starp darba devējiem, darba ņēmējiem un izglītības iestādēm. Profesijas standarta un profesionālās kvalifikācijas prasību izstrādē liela loma ir sociāliem partneriem, kas piedalās darba tirgus un ar to saistīto procesu izpētē, un nozares ekspertiem, kas ir aktīvi iesaistīti profesionālās izglītības kvalitātes nodrošināšanā un novērtēšanā.

PLānots, ka seminārā tiks runāts par akvakultūras attīstību un perspektīvām Latvijā, kā arī attiecīgajiem profesionālās izglītības standartiem.

Pēc kafijas pauzes iecerēts noteikt un precizēt profesijas pienākumus un uzdevumus ceturtajam kvalifikācijas līmenim akvakultūrā, paneļdiskusijā tos pārbaudīt, tad aizpildīt profesijas pienākumu un uzdevumu noteikšanas anketu.

Semināru organizē Daugavpils universitāte. Pasākuma norise plānota no plkst.10 līdz plkst.14.

LA.lv