Laukos
Politika

Nākotnē Latvijā varēs apdrošināt lauksaimniecības platības pret sausumu0

Foto-Valdis Semjonovs

Nākotnē Latvijas zemniekiem tomēr būs iespēja apdrošināt lauksaimniecības platības pret sausumu, jo Zemkopības ministrija (ZM) patlaban gatavo iesniegšanai izskatīšanā valdībā risinājumu lauksaimniecības platību apdrošināšanas jautājumā, informēja ZM.

“ZM gatavo iesniegšanai informatīvo ziņojumu “Par lauksaimniecības platību apdrošināšanas sistēmas pilnveidošanu”. Tā ietvaros notiek sadarbība ar sējumu apdrošinātājiem par nepieciešamajām rīcībām, lai apdrošinātāji apdrošinātu sausuma risku,” norādīja ministrijā.

ZM norādīja, ka patlaban apdrošinātāji ir iesnieguši informāciju par nepieciešamajiem papildus meteo datiem, kādi būtu nepieciešami sausuma risku analīzes aprēķiniem, kā arī veic provizoriskos finanšu aprēķinus par iespējamo valsts līdzdalību sausuma riska pārapdrošināšanā. Šā gada septembrī ZM, iesaistot Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centru, izvērtēs, kādas ir iespējas nodrošināt nepieciešamos meteo datus, kā arī finanšu aprēķinus. Ņemot vērā diskusiju rezultātu, attiecīgi tiks sagatavots informatīvā ziņojuma projekts.

Informatīvajā ziņojumā būs esošās situācijas raksturojums un turpmākās iespējamās rīcības un finanšu aprēķini, lai sausums būtu apdrošināmo risku skaitā. ZM gan nevarēja precīzi pateikt informatīvā ziņojuma projekta iesniegšanas laiku valdībā, jo vēl nav iespējams prognozēt minēto sarunu rezultātus.

Jau ziņots, ka 26.jūnijā Krīzes vadības padomes sēdē nolemts, ka ZM sadarbībā ar Finanšu ministriju jāsagatavo un jāiesniedz Ministru kabinetam izskatīšanai ilgtermiņa risinājumu lauksaimniecības platību apdrošināšanas jautājumā.

Krīzes vadības padome nolēma arī situāciju lauksaimniecībā saistībā ar sausumu noteikt kā valsts mēroga dabas katastrofu. Šāds statuss ļauj rīkoties un palīdzēt lauksaimniekiem atbilstoši konkrētajai situācijai.

Krīzes vadības padomes lēmums lauksaimniekiem, kuru sadarbības līgumos būs paredzētas atkāpes saistību izpildē saistībā ar nepārvaramas varas vai “force majeure” apstākļiem, atvieglo šīs nepārvaramās varas vai “force majeure” apstākļu iestāšanos pamatošanu. Tāpat arī iestādes, kuras administrē un kontrolē, kā lauksaimnieki ievieš valsts un ES atbalsta pasākumus, ņem vērā situāciju un lauksaimniekiem nepiemēros soda sankcijas.

Sausuma dēļ šogad Latvijā cietušas lopkopības, graudkopības, augļkopības un dārzeņkopības saimniecības.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
PVD apturējis divu “Pakistānas kebabs” uzņēmumu darbību 2
14 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Mafini, ievārījums un sidrs. Vērtīgie un unikālie paradīzes ābolīši
14 stundas
UG
Uldis Graudiņš
Laukos
Apšaubāmas darbības un haoss. Trūkst zināšanu par notekūdeņu dūņu izmantošanu
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Nākotnē maksājumi kļūs arvien ērtāki – pakustēsies, pamirkšķināsi acis… 3
6 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
“Dinamo” uzkaujas un izcīna otro uzvaru “Latvijas Dzelzceļa” kausā
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani 1
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Dzeloņdrātis, kas ierobežo manu dzīvi.” Atmiņas par Baltijas ceļu un Atmodas laiku
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Kristiešu draudze izplata aicinājumu pērt bērnus
4 stundas