Laukos
Tehnika

Nākotnes traktora kabīnē traktoristam ierīkots masāžas krēsls0

Vairāk nekā desmit kompānijas un organizācijas, kas apvienojušās sabiedrībā Cab Concept Cluster (CCC), izstrādājušas kopīgu projektu ar nosaukumu Smart CAB, kas pērnruden tika demonstrēts Hennoveres lauksaimniecības tehnikas izstādē “Agritechnica 2017”.

Šajā sabiedrībā apvienojušās tādas kompānijas kā Bosch, Fritzmeier Systems, Grammer, Hella, dizaineru aģentūra Lumod, Drēzdenes tehnoloģiskā universitāte un Vācijas lauksaimniecības sabiedrība (DLG).

Par jaunās kabīnes pamatu ņemts kabīnes Genius projekts, kas tika izstrādāts riteņiekrāvējam un pirmoreiz demonstrēts celtniecības tehnikas izstādē “Bauma” Vācijā, bet pēc tam pilnveidots lauksaimniecības nozares vajadzībām.

Kabīnei Genius ir regulējams iekšējais un ārējais LED apgaismojums, tā aprīkota ar ultraskaņas tālvadības devējiem un 12 collu multisensoru ekrānu. Ārpusē izvietotā virsbūves priekšējā statne ne tikai nodrošina aizsardzību pret apgāšanos, bet to var izmantot kā rokturi un pat aprīkot ar iebūvējamiem gaismekļiem.

Bāzes komplektācijā ietilpst ārējā uzkare ar elektropievadu, durvju rokturis ar apgaismojumu un logotips uz krēsla – ar masāžas funkciju vadītājam. Tradicionālo aizmugures skata sānu spoguļu vietā kabīnē Genius tiek izmantotas kameras ar platu apskates leņķi. Attēls no kameras parādās uz ekrāna vadītāja kabīnē. Atliek noskaidrot, kuras no šīm funkcijām pārliks jaunajā Smart CAB kabīnē.

Saskaņā ar pagaidām vienīgo oficiālo paziņojumu – Systems&Components pamatuzdevums ir uzturēt savstarpējos sakarus un asociācijas biedriem ir izdevies tos pacelt kvalitatīvi jaunā līmenī…
Vairāk par tehnikas tirgus jaunumiem lasiet šeit

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv