Laukos
Piensaimniecība

“Naukšēni” plāno jaunas liellopu fermas būvniecību par diviem miljoniem eiro0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto-Shutterstock

Daudznozaru lauksaimniecības uzņēmums SIA “Naukšēni” plāno ieguldīt vairāk nekā divus miljonus eiro jauna liellopu kūts kompleksa būvniecībā, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

SIA “Naukšēni” valdes priekšsēdētājs Imants Kamzols pastāstīja, ka uzņēmums plāno būvēt jaunu liellopu fermu 500 govīm ar slaukšanas zāli un visu nepieciešamo aprīkojumu. Tomēr plašāk viņš varēšot komentēt projektu pēc tam, kad būs noslēgušās “Naukšēnu” sarunas ar bankām par investīciju projekta īstenošanai nepieciešamā finansējuma piesaisti.

SIA “Naukšēni” izsludinātajā iepirkumu konkursā par liellopu kūts kompleksa “Lejasbolles ferma” būvniecību starp trim pretendentiem uzvarējusi SIA “STATIO Solutions”, kuras piedāvātā līgumcena ir 2,249 miljoni eiro (2,721 miljons eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN)).

Investīciju projekta īstenošanai “Naukšēni” plāno piesaistīt finansējumu Eiropas Savienības (ES) Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) pasākumā “Ieguldījumi materiālajos aktīvos”. Būvdarbus plānots veikt “Lejasbolles fermā” Naukšēnu pagastā, Naukšēnu novadā līdz 2020.gada 1.martam.

Informācija “Firmas.lv” liecina SIA “Naukšēni” 2017.gadā strādāja ar 1,366 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 20,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 69,9% un bija 188,088 eiro.

SIA “Naukšēni” ir daudznozaru lauksaimniecības uzņēmums, kurš izveidojās uz kolhoza “Naukšēni” un paju sabiedrības “Naukšēni” pamata. SIA “Naukšēni” ir viens no lielākajiem darba devējiem Naukšēnu novadā, vasaras sezonā nodarbinot 80 cilvēkus. Kompānijas ražošanas pamatnozares ir graudkopība, lopkopība, pārtikas eļļu ražošana, dzērienu un iesala gatavošana.

LA.lv