Laukos
Politika

“Nedēļas cepiens”: Kas satrauca zemnieku prātus šonedēļ0

Foto – Shutterstock

Daba beidzot lutina un Latvijas laukos šonedēļ karstākais darba cēliens. Pilnā sparā tiek kulti graudi un rapsis, bet vietām tīrumus pat jau gatavo ziemāju sējai. Tomēr līdzās darbiem šonedēļ aktualizējās vairāki jautājumi, par kuriem rakstījām laukos.lv, un kuri īpaši satrauca mūsu lasītāju prātus, tādēļ rubrikā “Nedēļas cepiens” atgādināsim nozares TOP 3 notikumus.

“Sviestainās” cenas
Pēdējā laika ažiotāža par sviesta cenu kāpumu ir tikai sākums procesam, kas sagaida visus “treknos” produktus. Tikmēr zemniekiem, piena ražotājiem, no tā nekāds labums neatlec, turklāt nav saprotams, kāpēc sviesta cenu kāpums īpaši neskar, piemēram, Lietuvu. “Lai tie ražotāji un tirgotāji nepūš pīlītes-kāds te sakars ar aizbildinošo vārdiņu ”pasaulē”! Izejvielas sviestam un biezpienam un krējumam iepērk tepat Latvijā, nevis ASV, vai Āfrikā. Pat leiši pērk no mums pienu un viņiem ir lētāks gala produkts,” raksta kāds lasītājs.
Vairāk lasi šeit


Vietējais tirgus, imports un sezonas strādnieki

Svārstīgie šīs sezonas laikapstākļi pat pieredzējušiem saimniekiem traucēja noteikt pareizus sēšanas un stādīšanas laikus, līdz ar to kartupeļu, gurķu, ķirbju un citu dārzeņu raža šogad nav tā labākā. Zemnieku skatījumā tas kārtējo reizi aktualizēs poļu un cita importa pārsvaru pār vietējo preci. Kā raksta viens no lasītājiem, “Latvijas laukus pārvērš milzu masīvos, indē uz nebēdu, paaudžu pēctecība pārcirsta, un bez lauku rūdījuma nez vai te sanāks sezonas strādnieki”.
Vairāk lasi šeit

Pārbaudes klāt
Ja kartupeļu talkas laikā sētā ierodas darba inspekcija un pieprasa uzrādīt attiecīgus dokumentus, dažam saimniekam tas sagādā kreņķi un nepatikšanas, tādēļ jau laicīgi izziņotās pārbaudes, kas sāksies septembra sākumā, ļaus sagatavoties.
Vairāk lasi šeit

LA.lv