Laukos
Atpūta

Nedēļas nogalē Salacgrīva aicina uz kārtējo Reņģēdāju festivālu0


Reņģēdāju festivālā pērnvasar.
Reņģēdāju festivālā pērnvasar.
Publicitātes foto.

Sestdien, 25. maijā Salacgrīvā notiks tradicionālais Reņģēdāju festivāls, kura devīze šoreiz ir “Reņģēdāji prātvēderi”, informē pasākuma rīkotāji.

Idejas autors kuivižnieks Dzintris Kolāts atzīst – skatoties vecās kartēs, varot redzēt, kādi dažādi valdīšanas laiki gājuši pāri piekrastes reņģēdājiem. “Gudrojot, kā izkļūt no dažādām situācijām, reņģēdāji pamazām kļuva par prātvēderiem. Tā viņi dzīvo vēl šobaltdien, ja tik nav nomiruši vai aizbraukuši,” spriež Kolāts.

Festivālu plkst.10 ievadīs pūtēju orķestra, kora un dalībnieku gājiens un kodolīgas atklāšanas uzrunas, tad būs starts reņģu smelšanai no zvejnieku laivām, kur katram gribētājam reņģu spainītis par brīvu.

Blakus tam gaidāms dietologa skaidrojums par reņģu un citu zivju kā pārtikas produkta īpašībām. Visam pa vidu bērni ar “Rakaru murdiņu” un mutīgās Salacgrīvas sievas ar reņģēdāju stāstiem.

Tradicionāli jau otro gadu notiks ”Skrējiens uz bodi”, svaru bumbu celšana, virves vilkšana, mezglu siešana un pašdarbnieku uzstāšanās kas ievadīs jau tradicionālos “Pavāru mačus” reņģu ēdienu gatavošanā. Katram būs iespēja saēsties ceptu reņģu visam gadam un kaulēties plašā zivju un amatnieku tirgū.

Šogad pirmo reizi būs Alus meistardarbnīca ar speciālo Reņģēdāju sievu un vīru alu. Tiks mērīti reņģu krājumi jūrā un cepta reņģu maize. Bet deviņos vakarā Salacas krastā sāksies pirmā šī gada zaļumballe.

Festivālu atbalsta Latvijas Zivju fonds

LA.lv