Laukos
Gaļa un zivis

Nedēļas nogalē zivsaimniekiem pasniegs nozares balvu “Lielais loms”0


Publicitātes foto
Publicitātes foto
Foto: ZM

Lai apbalvotu zivsaimniecības nozares labākos darbiniekus, šīs nedēļas nogalē, 3.novembrī, Jūrmalas Kultūras centrā Majoros tiek rīkots ikgadējais pasākums “Lielais loms”.

Pasākumā, kurš sāksies plkst.18, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs apbalvos “Lielais loms 2017” laureātus un vecināšanas balvu saņēmējus – zivsaimniecības nozares uzņēmējus un jaunos darbiniekus.

Šogad balvai bija izvirzīti 19 pretendenti, kurus vērtēja piecās nominācijās. Laureātu titulus un veicināšanas balvas saņems konkursa dalībnieki nominācijās “Gada zvejas uzņēmums”, “Gada akvakultūras uzņēmums”, “Gada uzņēmums zivju apstrādē”, kā arī nominācijā “Jauns un daudzsološs nozarē”. Arī šogad vienam labākajam tiks pasniegta balva īpašajā nominācijā “Ieguldījums zivsaimniecības popularizēšanā”.

Tāpat šogad četri pretendenti bija izvirzīti balvai “Par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā”. Šo balvu saņems persona, kura ilgtermiņā devusi izcilu ieguldījumu zivsaimniecības nozares attīstībā un ieguvusi vērtēšanas komisijas balsu vairākumu.

Kā norāda balvas pretendentu vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs, ZM Zivsaimniecības departamenta direktors Normunds Riekstiņš, konkurss ir labvēlīga konkurence starp uzņēmējiem, stimulējot sasniegt vēl vairāk. “Ieguvēji no šī konkursa ir gan uzņēmēji, gan visa sabiedrība. Ja nozares cilvēkiem ir ar ko lepoties, arī pārējiem noteikti ir prieks par to, ko spējam izdarīt un paveikt ar ūdeņos iegūto vai pašu rokām izaudzēto zivju lomu,” norāda Riektiņš.

Pērn laureāta nosaukums nominācijā “Gada zvejas-akvakultūras uzņēmums” piešķirts SIA “Verģi” un tās vadītājam Ivaram Janekam. Nominācijā “Gada uzņēmums zivju apstrādē” par labāko atzīta SIA “Baltijas zivis-97”, savukārt nominācijā “Jauns un daudzsološs nozarē” laureāta titulu ieguva Oļegs Faļēvičs, kurš darbojas uzņēmumā “Verģi”. Balva “Par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā” šogad piešķirta Latvijas Zvejnieku federācijas biedram Miķelim Pessem, kurš zināšanas, pieredzi un darbu veltījis piekrastes zvejniecības saglabāšanai un attīstībai.

Balva “Lielais loms” iedibināta 2015.gadā un ir augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares labā.

Zemkopības ministrija ik gadu rīko arī lauksaimniecības nozares konkursu “Sējējs” un mežsaimniecības konkursu “Zelta čiekurs”.

LA.lv