Dārzeņi un augļi, Veikalā un tirgū

Nedēļas TOP produkti tirgū – zemenes, ķirši un cukurzirnīši

Lai gan laikapstākļi jūnijā nav sekmējuši vietējās ražas strauju nogatavošanos, Rīgas Centrāltirgū un Āgenskalna tirgū pieejams plašs svaigo dārzeņu klāsts, turklāt, kā abos tirgos noskaidroja portāls laukos,lv, arvien skaidrāk parādās arī pirktāko produktu TOP piecinieks.

Pirmajā vietā pieprasījuma un pārdošanas apjomu ziņā patlaban nenoliedzami ir zemenes. Ja maija nogalē tās bija no Grieķijas ievestās, tagad situācija mainījusies un sāk dominēt lietuviešu, kā arī poļu atvestās ogas. To cenas svārstās no diviem līdz trim eiro, bet pirmajiem ievārījumiem mazākas zemenes var nopirkt arī par pusotru eiro kilogramā. Vietējās zemenes joprojām maksā virs pieciem eiro un audzētāji teic, ka lielāks ogu pieplūdums gaidāms vien nākamās nedēļas sākumā, jo šogad pavēsā un lietainā laika dēļ viss esot vismaz nedēļu vēlāk nekā pērn.

Otrs pirktākais produkts Jāņu nedēļā un arī patlaban ir saldie ķirši. Tie lielākoties ievesti no Spānijas, cenai svārstoties no trim līdz pat sešiem eiro par vienu kilogramu. Skābākus ķiršus no Bulgārijas var nopirkt par diviem eiro kilogramā. Vietējie ķirši nebūšot ātrāk par jūlija vidu, turklāt maija salnu dēļ lielas ražas šogad neesot gaidāmas.

Trešais produkts, par kuru pircēji izrādot arvien lielāku interesei, ir cukurziņi, kuru cena svārstās ap 3 – 3,50 eiro kilogramā. Zirnīši galvenokārt ievesti no Lietuvas, taču savā saimniecībā izaudzētos cukurzirņus pārdod arī kāds saimnieks no Dobeles novada. Šur tur parādījušās arī jaunās pākšu pupiņas – par divām saujām saimnieks prasa pusotru eiro.

Tāpat šonedēļ Rīgas tirgos pircēji aktīvi pērk ievestās avenes ( 5 eiro/kg), ievestos un arī vietējos ziedkāpostus ( 1,50 -2 eiro/kg), jaunos kartupeļus (1 – 1,50 eiro/kg), lociņus (1,50 eiro/kg), dažāda veida svaigos salātus (2 eiro/kg), sinepjsalātus, baziliku, dilles, piparmētras, kā arī kumelītes un piparmētras.

Pievienot komentāru