Laukos
Tehnika

“New Holland” jaunumi kombainu segmentā0

Publicitātes foto

Jaunākā ASV kompānijas New Holland CX sērijas paaudze sastāv no diviem modeļiem ar pieckastīšu salmu kratītājiem – CX 7.80 un CX 7.90, kā arī četriem seškastīšu modeļiem – CX 8.70, CX 8.80, CX 8.85 un CX 8.90.

Cursor 10 dzinējs ar selektīvi katalītiskās neitralizācijas sistēmu CX 8.90 modeļiem atbilst Stufe IIIB un Tier 4i normām, bet Cursor 9 ar sistēmu ECOBlue Hi-eSCR pārējiem modeļiem atbilst Stufe IV un Tier 4f normām. Modelis ar dzinēju Cursor 10 un jaudu 330 kW ir visjaudīgākais kombains pasaulē ar kastīšu salmu kratītāju un maksimālo bunkura ietilpību līdz 12,5 m3. Izkraušanas gliemeža produktivitāte ir 126 l/sek. – tas nozīmē, ka graudu savācēju var iztukšot mazāk nekā divās minūtēs.

Četru trumuļu kulšanas iekārtā ietilpst kulšanas un reversais trumulis, trumulis separators, aiz kura uzstādīts bīters, kas padod masu uz salmu kratītāju.

Šīs paaudzes kombainos izmantotas vairākas sistēmas, kas pozitīvi ietekmē to produktivitāti. Piemēram, opti-seed mehānisms maina salmu kratītāja pievadvārpstu griešanās ātrumu atkarībā no slīpuma un novācamās kultūras. Kustoties pa nogāzi uz augšu, griešanās ātrums samazinās, uz leju – palielinās. Sistēma opti–clean paaugstina attīrīšanas efektivitāti līdz 20%, optimizē pārvietošanās leņķus un iekārtas elementu gaitu.

Virzoties uz augšu, ventilatora turbīna palēnina gaitu, virzoties uz leju – paātrina, lai novērstu sietu piedzīšanu ar novācamo materiālu. Mehānismi opti-spread un dual chop paaugstina smalcināšanas, kā arī salmu un atlieku izkliedes kvalitāti.

Kombaini aprīkoti ar jaunu kabīni, kur trokšņu līmenis ir 73 dB. Tās apjoms palielināts līdz 3,7 m3, stiklojuma laukums ir 6,3 m3. Kabīne aprīkota ar jaunu konsoļu vadību un daudzfunkcionālo sviru, kas tiek izmantota CR sērijas rotorkombainos un lieljaudas traktoros. Platais 10,5 collu krāsainais monitors ar sensorvadību nostiprināts uz veltnīšiem. Mašīnām ir jauns apgaismojums: gaismas diožu darba lukturu komplekts, kas nodrošina redzamību līdz 500 m, lukturis uz izkraušanas gliemeža u. c.

Modeļi CX 7.90, CX 8.80, CX 8.85 un CX 8.90 var tikt aprīkoti ar gumijas kāpurķēdēm un pakares sistēmu Terraglide. CR sērijas kombainiem ir divrotoru kulšanas–separēšanas iekārta. Salmus pie izejas apstrādā atsviedējbīters un tālāk tie nokļūst smalcinātājā.

Modelim CR 10.90 uzstādīts sešcilindru FPT Industrial Cursor 16 dzinējs ar CommonRail iesmidzināšanas un selektīvi katalītiskās neitralizācijas mehānismiem. Tā maksimālā jauda 480 kW, un tas atbilst Stufe IV un Tier 4 Final normām.

Graudu bunkura apjoms ir 14,5 m3, bet izkraušanas gliemeža produktivitāte – 142 l/sek. Informācija par graudiem no ražīguma un mitruma noteikšanas devējiem pastāvīgi tiek atjaunota un atspoguļojas uz monitora ekrāna. Šos datus var uzglabāt, ielādēt un analizēt, izmantojot precīzās laukkopības programmnodrošinājumu, lai izveidotu ražas kartes.

Vairāk žurnāla Agrotops šā gada augusta numurā

LA.lv