Laukos
Tehnika

Nīderlandē govis pa kūts vārtiem virzīs attālināti0

Pēdējā laikā piena lopu fermās daudzi tehnoloģiskie procesi ir jau automatizēti, taču neautomatizēta ir palikusi dažādo kūtī esošo vārtu vadība. Šim nolūkam Nīderlande firma SPINDER ir izstrādājusi vārtu vadības sistēmu AutoLift.

Šai sistēmā visi nozīmīgākie vārti, kas atrodas govju ikdienas ceļā uz un no slaukšanas iekārtas, ir apgādāti ar vadāmiem vārtu atvēršanas un aizvēršanas mehānismiem, kā arī sensoriem, kas konstatē vārtu stāvokli (atvērti vai aizvērti).

Vārtu virināšanas mehānismi un vārtu stāvokļa sensori ir savienoti ar internetam pieslēgtu serveri. Vārtu stāvokli kūti apkalpojošais personāls var redzēt savā viedtālrunī, kā arī ar tā palīdzību vadīt vārtu atvēršanu un aizvēršanu.

Tas dod iespēju noteiktas govju grupas attālināti virzīt vēlamajā virzienā vai arī liegt govīm nokļūt kūts ejās, pa kurām tajā brīdī brauc traktors.

Sistēmu AutoLift var piemērot individuāli katrai kūtij. Avārijas gadījumos vārtus var atvērt un aizvērt arī manuāli. AutoLift lietošana ievērojami atvieglo apkalpojošā personāla darbu.

Jauninājums jau ieguvis sudraba godalgu nozares izstādē Vācijā EUROTIER.

Sagatavots pēc āŗzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv