Laukos

No Latviešu biedrības 150 gadu jubilejai veltītajiem bišu stropiem ievākti 64 kilogrami medus0

Foto: LETA

No Rīgas Latviešu biedrības (RLB) 150 gadu jubilejai veltītajiem bišu stropiem, kas šovasar bija izvietoti uz biedrības nama jumta, ievākti 64 kilogrami medus, informēja projekta “Bites Rīgas vēsturiskajā centrā” vadītāja Marija Heislere-Celma.

RLB, Latvijas Universitātes (LU) un Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas (JVLMA) bišu stropi uz RLB nama jumta tika izvietoti no 15.jūnija līdz 8.augustam. Rīgas svētku laikā ar iedzīvotāju balsojumu par gardāko tika atzīts JVLMA bišu saimes “Mūza” ievāktais medus. Savukārt par raženāko medus ienesumu titulu ieguva projekta iniciatora RLB bišu saime “Latvju stiprās bites”. Kopumā visas trīs bišu saimes ievāca 64 kilogramus medus.

Ievāktā medus paraugi nodoti LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes laboratorijā un nosūtīti uz Vāciju ziedputekšņu un medus ķīmiskā sastāva analīzēm. Rezultāti tiks paziņoti šī gada septembrī.

Projekta “Bites Rīgas vēsturiskajā centrā” laikā savāktais Vērmanes liepu medus tiks marķēts kā “RLB 150.gadu jubilejas – Vērmanes liepu ziedu medus” un izplatīts kā jubilejas suvenīrs, no kura ienākumus paredzēts izmantot biedrības nama restaurācijai.

Kā ziņots, jūlijā notikušajā “Latvijas biškopju vasaras saietā 2018” konkursā “Garšīgākais Latvijas medus 2018” par uzvarētāju tika atzīts Rīgā ievāktais liepziedu medus, kuru ievācis Rīgas biškopis Valdis Janovs no savas dravas uz viesnīcas “Hotel Janne” jumta, savukārt otro vietu ieguva RLB bišu saimju ievāktais medus.

LA.lv