Laukos
Gaļa un zivis

No Ukrainas importētās olas turpmāk marķēs kā ES standartiem neatbilstošas0

Foto – Shutterstock

Uz Latvijas veikalos pieejamo Ukrainas izcelsmes olu iepakojuma turpmāk būs īpaša atzīme – “Dējējvistu turēšanas metode – Eiropas Savienības standartiem neatbilstoša”, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) publiskotā informācija.

Kā norāda PVD, Eiropas Savienībā (ES) olas no trešajām valstīm drīkst ievest uzņēmumi, kuri ir iekļauti atzīto uzņēmumu sarakstā. Tas nozīmē, ka Eiropas Komisijai ir jāpārliecinās, ka trešās valsts uzņēmums spēj nodrošināt ES pārtikas drošuma standartiem atbilstošu produkciju.

ES atzīto olu eksportētāju sarakstā šobrīd ir iekļauts viens Ukrainas olu iepakošanas uzņēmums, kurš drīkst olas ievest Eiropas Savienībā.

Papildus tam Eiropas Komisijai ir jāveic tā dēvētais ekvivalences novērtējums jeb jāpārliecinās, ka dējējvistu turēšanas metode attiecīgajā valstī atbilst ES prasībām, un šis novērtējums jāpublicē ES oficiālajā vēstnesī.

Ņemot vērā, ka Latvijā tiek ievestas olas no Ukrainas, taču nav zināms, vai Eiropas Komisija ir pārliecinājusies par dējējvistu turēšanas metodes atbilstību ES prasībām, PVD ir informējis Ukrainas pārtikas apriti uzraugošo iestādi, ka līdz apstiprinājuma saņemšanai, ievedot Ukrainas izcelsmes olas Latvijā, tām nepieciešams papildus marķējums “Dējējvistu turēšanas metode – Eiropas Savienības standartiem neatbilstoša”.

LA.lv