Laukos
Mežsaimniecība

No uguns Salas novadā izdevies pasargāt kūdras ieguves ražotni0

Ugunsgrēka dzēšana Valdgales Stikla purvā. Foto: Artūrs Andrejs Blomkalns, Valsts policija

Operatīvi reaģējot, no uguns Salas novadā, kur izcēlies meža ugunsgrēks, izdevies pasargāt kūdras ieguves ražotni, informēja novada pašvaldības priekšsēdētāja Irēna Sproģe (“Vienoti mūsu novadam”).

Gargrodes purvā kūdras ražošanu veic SIA “Gargrode” un, pateicoties paša uzņēmuma pārstāvjiem, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), Valsts meža dienesta (VMD) darbiniekiem, kā arī zemessargiem un brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem, uguns ražošanas teritorijā nav iekļuvis. Sproģe sarunā ar aģentūru LETA vairākkārt uzteica iesaistīto dienestu pārstāvjus, kas nepieļauj uguns izplatīšanos.

Domes vadītāja stāstīja, ka ugunsnelaimes tuvumā nav ciematu vai viensētu, jo ugunsgrēks notiek liela meža masīva vidū, taču tam apkārt ir purvi. Sproģe pieļāva, ka degšanu izraisīja neuzmanīga rīcība ar uguni, jo mežu varētu apmeklēt ogotāji vai sēņotāji.

Pašlaik neesot pamata sasaukt novada civilās aizsardzības komisijas sēdi, turklāt tās locekļi apmainās ar informāciju “WhatsApp” čatā. Pašvaldība dzēsējiem nodrošina dzeramo ūdeni un apkārtnes kartes.

Jau ziņots, ka Salas novada Gargrodes purvā izcēlies ugunsgrēks 20 līdz 30 hektāru platībā. “Ugunsgrēks vēl nav ierobežots, tā platība ir no 20 līdz 30 hektāriem. Deg gan mežs, gan purvs. Uz vietas ir gan VMD darbinieki, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un zemessargi,” sacīja VMD meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Viņš piebilda, ka pagaidām ugunsgrēka dzēšanā helikopteri palīgā nav nākuši, bet liesmas tiek dzēstas ar operatīvo dienestu rīcībā esošo tehniku. Līdz ar to atbildīgie dienesti ceturtdien turpina cīnīties jau ar trim plašiem meža un kūdras purvu ugunsgrēkiem. 31.jūlija vēlā vakarā ugunsgrēks izcēlās Mazsalacas novada Ramatas pagasta purvā. Tā platība sasniegusi 220 hektārus, un uguns pašlaik nav ierobežota, aģentūrai LETA apliecināja Jaunķiķis. Dzēšanas darbos palīdz arī Lietuvas un Igaunijas kolēģi.

Tāpat turpinās Valdgales kūdras purva un meža ugunsgrēka dzēšanas darbi. Šis ugunsgrēks izcēlās 17.jūlija pievakarē. Vēlāk liesmas izplatījās arī mežā. Patlaban ugunsgrēka platība aplēsta virs 1000 hektāriem. Dzēšanas darbos tika iesaistīts arī Lietuvas bruņoto spēku helikopters, kā arī Baltkrievijas dienestu helikopters, kurš nu jau ir atgriezīsies Baltkrievijā, jo purvā vairs nenotiek degšana ar atklātu liesmu.

LA.lv