Laukos
Tehnika

Norvēģi pilnveido lauksaimniecības kultivatoru zīmolu “Turbo” ar pieciem jauniem modeļiem0

Norvēģijas koncerns Kverneland Group nolēmis papildināt universālo Turbo kultivatoru saimi ar pieciem uzkarināmiem modeļiem.

Jaunie modeļi ir agregāti ar stingriem vai saliekamiem rāmjiem. Pirmajiem darba diapazons ir 3 vai 3,5 metri, bet otrajiem tiek piedāvāts darba platums 4, 5 un 6 metri. Tāpat kā piekabināmie, arī uzkarināmie Turbo modeļi izceļas ar daudzfunkcionalitāti un pieticību, strādājot visdažādākajos ap­­stākļos.

Atkarībā no darbu veida – pirmssējas apstrāde, papuves kultivācija vai augsnes pamatapstrāde – irdināšanas dziļums būs no 3 līdz 20 cm. Tādējādi, kā skaidro ražotājs, Turbo spēj aizvietot vairākas mašīnas – pirmssējas ecēšas, kā arī rugaines kultivatoru, pateicoties jaudīgajām statnēm, to šaurajam solim un 725 mm augstajam klīrensam. Veicot vairākas operācijas ar vienu mašīnu, var palielināt efektivitāti ar mazākām izmaksām.

Atšķirībā no piekabināmās versijas uz uzkarināmajiem Turbo kultivatoriem statņi izvietoti četrās, nevis piecās šahveida rindās.

Vēl viena jauno modeļu īpatnība – rāmju izgatavošanas paņēmiens. Tie izveidoti ar gala elementu metodi, kurai pateicoties tiem ir paaugstināta izturība, lai izturētu transportēšanu ar ātrumu 40 km/h un aprīkojumu ar smagajiem Actipack veltņiem.Modeļi tika demonstrēti izstādē “Agritechnica 2017” Hannoverē.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv