Laukos
Politika

Nosaka 50 eiro valsts atbalsta griestus sējumu un mājlopu apdrošināšanas polisēm0

Foto: Valdis Semjonovs

Lai nodrošinātu finansējumu apdrošināšanas prēmiju izdevumu daļējai segšanai līdz 2020.gada beigām, dzīvnieku, sējumu un stādījumu platību apdrošināšanai atbalsta likme par hektāru vai liellopu vienību nedrīkstēs pārsniegt 50 eiro.

Tas noteikts valdības apstiprinātajos grozījumus noteikumos par valsts un ES atbalsta piešķiršanu ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanai 2014.-2020.gada plānošanas periodā.

Grozījumi noteic, ka atbalsta intensitāte joprojām būs 70% no apdrošināšanas polises iegādes izdevumiem, bet turpmāk plānots noteikt, ka dzīvnieku, sējumu un stādījumu platību apdrošināšanai atbalsta likme par hektāru vai liellopu vienību nepārsniegs 50 eiro.

Tā apdrošināšanas polises iegādes izdevumu daļa, kas pārsniegs 50 eiro, lauksaimniekam būs jāsedz no saviem līdzekļiem un nevarēs būt attiecināma uz noteikumos paredzēto atbalstu.

Nosacījums par maksimālo atbalsta likmi 50 eiro par vienu vienību tiks piemērots tikai tām polisēm, kas iegādātas pēc noteikumu projekta spēkā stāšanās.

Kā norāda Zemkopības ministrijā, tādējādi finansējums, kas pašlaik vēl ir pieejams polišu iegādei, tiks izmantots efektīvāk, atbalstot plašāku lauksaimnieku loku iespējami ilgākā laikā.

Tāpat ministrijā norāda, ka patlaban kopējais finansējums Lauku attīstības programmas 2014-2020.gadam pasākumā “Ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanas prēmija” paredzēts 22 miljonu eiro apmērā. Ņemot vērā lauksaimnieku aktivitāti (izmantotā publiskā finansējuma apmērs tuvojas 80% no pieejamā finansējuma), var prognozēt, ka palielināsies finansējuma izmantošana un esošais finansējums nebūs pietiekams līdz plānošanas perioda beigām.

Pēc Lauku atbalsta dienesta sniegtās informācijas, 2019. gadā atbalstam apdrošināšanas polišu iegādes izdevumu daļējai segšanai ir saņemts aptuveni 2800 pieteikumu.

Grozījumi nosaka gala termiņu iesniegumu iesniegšanai Lauku atbalsta dienestā alternatīvā atbalsta saņemšanai lopkopības saimniecībām – 2019.gada 21.novembri.

Grozījumi noteikumos stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
PVD atgādina par nepieciešamību vakcinēt mājdzīvniekus pret trakumsērgu
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Jaunpils pienotavas” valdi atstāj Raimonds Misa
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Apbalvoti konkursa “Sakoptākais mežs” uzvarētāji
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Vai panākumu atslēga būs “ārējie spēlētāji”?
17 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Melbārža kvartets Eiropas kausa posmā paliek aiz četrām Vācijas ekipāžām
18 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
SM nosauc summu, par cik gatava no miljonāriem atpirkt zemi Biķerniekos
17 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Eksperts par to, kas ir satraucoši un pat bīstami saistībā ar vēlēšanām Rīgā 2
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Indrašim Jaroslavļā salauž degunu, bet tiesneši pārkāpumu nepamana
1 stunda