Laukos
Politika

Nosaka 50 eiro valsts atbalsta griestus sējumu un mājlopu apdrošināšanas polisēm0

Foto: Valdis Semjonovs

Lai nodrošinātu finansējumu apdrošināšanas prēmiju izdevumu daļējai segšanai līdz 2020.gada beigām, dzīvnieku, sējumu un stādījumu platību apdrošināšanai atbalsta likme par hektāru vai liellopu vienību nedrīkstēs pārsniegt 50 eiro.

Tas noteikts valdības apstiprinātajos grozījumus noteikumos par valsts un ES atbalsta piešķiršanu ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanai 2014.-2020.gada plānošanas periodā.

Grozījumi noteic, ka atbalsta intensitāte joprojām būs 70% no apdrošināšanas polises iegādes izdevumiem, bet turpmāk plānots noteikt, ka dzīvnieku, sējumu un stādījumu platību apdrošināšanai atbalsta likme par hektāru vai liellopu vienību nepārsniegs 50 eiro.

Tā apdrošināšanas polises iegādes izdevumu daļa, kas pārsniegs 50 eiro, lauksaimniekam būs jāsedz no saviem līdzekļiem un nevarēs būt attiecināma uz noteikumos paredzēto atbalstu.

Nosacījums par maksimālo atbalsta likmi 50 eiro par vienu vienību tiks piemērots tikai tām polisēm, kas iegādātas pēc noteikumu projekta spēkā stāšanās.

Kā norāda Zemkopības ministrijā, tādējādi finansējums, kas pašlaik vēl ir pieejams polišu iegādei, tiks izmantots efektīvāk, atbalstot plašāku lauksaimnieku loku iespējami ilgākā laikā.

Tāpat ministrijā norāda, ka patlaban kopējais finansējums Lauku attīstības programmas 2014-2020.gadam pasākumā “Ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanas prēmija” paredzēts 22 miljonu eiro apmērā. Ņemot vērā lauksaimnieku aktivitāti (izmantotā publiskā finansējuma apmērs tuvojas 80% no pieejamā finansējuma), var prognozēt, ka palielināsies finansējuma izmantošana un esošais finansējums nebūs pietiekams līdz plānošanas perioda beigām.

Pēc Lauku atbalsta dienesta sniegtās informācijas, 2019. gadā atbalstam apdrošināšanas polišu iegādes izdevumu daļējai segšanai ir saņemts aptuveni 2800 pieteikumu.

Grozījumi nosaka gala termiņu iesniegumu iesniegšanai Lauku atbalsta dienestā alternatīvā atbalsta saņemšanai lopkopības saimniecībām – 2019.gada 21.novembri.

Grozījumi noteikumos stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
‘Amazon’ smidzinātājiem jauns uzlabojums
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Cēsīs rīkos semināru gaļas liellopu audzētājiem
1 diena
LE
LETA
Laukos
Jaunas traktora piekabes reģistrācijai Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā būs jāiesniedz atbilstības sertifikāts
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Ar burkāniem elektroauto nebaros. Ko iesākt, lai Latvijā autovadītāji pārietu uz elektromobiļiem? 1
4 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
“Tas nav saprātīgs virziens.” Kariņš neatbalsta “AP” rosināto ideju palielināt budžeta deficītu
7 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: “Dinamo” izbraukumu sāk ar bezierunu zaudējumu
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Gāja tumsā bez atstarotāja…Uz Valmieras šosejas nāvejoši notriekta sieviete
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Saglabāsies neliels sals: laika prognoze sestdienai
11 stundas