Laukos
Tehnika

Nosaka detalizētāku ārvalstīs izdoto traktortehnikas vadītāju apliecību apmaiņas kārtību0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto; LETA/Zane Bitere

Turpmāk būs noteikta detalizētāka ārvalstīs izdoto traktortehnikas vadītāju apliecību apmaiņas kārtība, paredz valdības otrdien apstiprinātie grozījumi traktortehnikas vadītāja tiesību iegūšanas un atjaunošanas, kā arī traktortehnikas vadītāja apliecības izsniegšanas, apmaiņas, atjaunošanas un iznīcināšanas kārtībā.

Zemkopības ministrija (ZM) norāda, ka turpmāk personai, apmainot ārvalstīs izdoto traktortehnikas vadītāju apliecību, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā (VTUA) būs jāiesniedz kopijas izgatavošanai ārvalstīs izdoto transportlīdzekļu vadītāja apliecību, kura ir apliecināta un iztulkota valsts valodā.

Tādējādi VTUA varēs korekti izvērtēt apliecības saturu un pārliecināties par personas identitāti un tiesisko statusu, ņemot vērā to, ka VTUA rīcībā var nebūt pietiekamu personas datu, ja persona ir ārzemnieks.

Izmaiņas arī paredz precizēt vadītāju apliecību izsniegšanas periodus. Apmainot traktortehnikas vadītāja apliecības, kas izsniegtas, sākot ar 2009. gada 1. janvāri, iepriekš piešķirtās kategorijas pielīdzina jaunajām kategorijām.

Tāpat Ministru kabineta noteikumi paredz, ka personai, kuras ārvalstī izdotā transportlīdzekļu vadītāja apliecībā norādītās kategorijas atbilst TR1 un TR2 kategorijām, jākārto traktortehnikas vadīšanas eksāmenu tikai ar TR2 kategorijas traktortehniku. Apmainot vadītāja apliecību pret TR2 kategorijas vadītāja apliecību, tajā papildus tiks ierakstīta arī TR1 kategorija, neraugoties uz TR2 kategorijā ietilpstošajiem visiem traktoriem, tostarp TR1 kategorijas traktoriem. ZM norāda, ka tādējādi veidosies vienota izpratne par personas tiesībām vadīt konkrētas kategorijas traktoru.

Savukārt speciālās traktortehnikas kategoriju “cita pašgājēja tehnika” pielīdzina TR1 un TR2 kategorijai vai TR4 kategorijai, ja vadīšanas eksāmens ir kārtots, vadot pašizgāzēju jeb damperu.

Tāpat precizēta braukšanas eksāmena figūras “garāža” izpilde. Līdz šim figūra bija jāizpilda, braucot ar traktortehniku uz priekšu un atpakaļgaitā. Jaunie noteikumi paredz, ka figūru “garāža” jāizpilda, braucot tikai atpakaļgaitā. ZM norāda, izmaiņas veiktas saistībā ar praksē pierādīto, ka attiecīgās figūras izpilde, braucot uz priekšu, nav efektīva un nepieciešama. Izpildot figūru “garāža”, traktoram ir jābūt savienojumā ar piekabi, un piekabes asu skaitam nav nozīmes.

Turpmāk arī paredzēts, ka personai, lai nokārtotu vadīšanas eksāmenu, ir pareizi jāatbild uz diviem no trim jautājumiem par attiecīgās traktortehnikas vispārīgo uzbūvi un darbības principiem, nevis uz vienu jautājumu kā līdz šim. Pareizo jautājumu skaits palielināts, lai pārliecinātos par vadītāja praktiskajām zināšanām.

Tāpat noteikumos paredzēts, ka VTUA var apmainīt tikai Latvijas Republikas laikā iegūtās traktortehnikas vadītāju apliecības, nevis arī Latvijas PSR laikā izdotās vadītāja apliecības. Lai apmainītu Latvijas Republikā izdotu traktortehnikas vadītāja apliecību, tās īpašniekam apmaināmo traktortehnikas vadītāja apliecību jāiesniedz VTUA.

Grozījumi stāsies spēkā pēc to publiskošanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Iļģuciema kvasa” ražotājam pērn palielinājies gan apgrozījums, gan peļņa
12 stundas
LE
LETA
Laukos
Latvijā saražotā alus apmērs turpina pieaugt
15 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Cik ienesīgi audzēt lucernu kukurūzas rindstarpās?
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā 1
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Sevastova Jūrmalas WTA turnīru sāk ar pārliecinošu uzvaru
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Nervu sabrukums, parādi līdz ausīm…” Kokneses kokaīna lietā aizturētais garāžas saimnieks izlaists no cietuma
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Aļonas brīvais kritiens turpinās – Ostapenko izgāžas arī Jūrmalā
4 stundas