Laukos
Politika

Nosaka stingrākas prasības ģenētiski modificēto organismu uzraudzībai un kontrolei0

Foto – AFP/LETA

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ģenētiski modificēto organismu aprites likumā, nosakot stingrākas prasības ģenētiski modificēto organismu (ĢMO) uzraudzībai un kontrolei.

Lai novērstu Eiropas Savienībā neatļauto ģenētiski modificēto sēklu, kultūraugu, kā arī dzīvnieku nonākšanu Latvijas tirgū, grozījumi paredz papildināt Pārtikas un veterinārā dienesta, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” un Valsts augu aizsardzības dienesta funkcijas attiecībā uz ģenētiski modificētu organismu uzraudzību.

Pārtikas un veterinārais dienests organizēs un īstenos ģenētiski modificētas pārtikas, dzīvnieku barības un dzīvnieku aprites uzraudzību un kontroli, kā arī veiks atbilstošos kontroles pasākumus, paredz likumprojekts. Tāpat plānots paplašināt uzraudzības iestāžu inspektoru tiesības ņemt paraugus no iespējami ģenētiski modificētiem dzīvniekiem. Grozījumi paredz paplašināt arī institūta “BIOR” kompetenci, deleģējot uzdevumu noteikt ĢMO ne tikai pārtikas un barības paraugos, bet arī laboratoriski izmeklēt ģenētiski modificētus dzīvniekus.

Grozījumi likumā paredz, ka Valsts augu aizsardzības dienestam būs tiesības īstenot ierobežojumus vai aizliegumus attiecībā uz sēklu un pavairošanas materiāla apriti. Patlaban likums nosaka, ka aizliegts izplatīt sēklas, kurās konstatētais ĢMO piejaukums sasniedz 0,1%. Taču, stājoties spēkā jaunajai likuma redakcijai, tiks aizliegts izplatīt sēklas, kurās konstatēts jebkāds ĢMO piejaukums, tā ierobežojot arī ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanas iespējas Latvijā.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
PVD atgādina par nepieciešamību vakcinēt mājdzīvniekus pret trakumsērgu
2 dienas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Jaunpils pienotavas” valdi atstāj Raimonds Misa
2 dienas
LA
Laukos.lv
Laukos
Apbalvoti konkursa “Sakoptākais mežs” uzvarētāji
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
FOTO, VIDEO: Atvadās no akadēmiķa Jāņa Stradiņa
4 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Mati ceļas stāvus, uzzinot, ka emigrējuši jau esot 600 tūkstoši… 1
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien Latvijā būs gaišāks laiks: jaunākā prognoze
6 stundas
LE
LETA
Sports
Ankipāns: Par vēlu atradām savu spēli
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki atklāti pasaka, kam nevar izdomāt Ziemassvētku dāvanu 1
2 stundas