Laukos
Bizness

Noskaidroti konkursa “Laukiem būt!” finālisti 0

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) sniegtā informācija liecina, ka jauniešu konkursa “Laukiem būt!” pusfinālā noskaidrotas 16 labākās idejas no kopumā 52 iesniegtajām jauno uzņēmēju biznesa idejām, kas cīnīsies par uzvaru finālā.

Kategorijā “Lauksaimniecība” konkursa “Laukiem būt!” finālā iekļuvusi Linda Viļuma no Limbažiem ar ideju par ziedu audzēšanu, Laura Keiša no Cēsīm ar projektu “Vistas uz nomu”, Sintija Elste no Cēsīm ar ideju par mikrodārzeņu un ēdamu puķu audzēšanu restorāniem, Guntis Mežals no Balviem ar ideju par bišu saimju pavairošanu un biškopības produktu ražošanu.

Kategorijas “Nelauksaimniecība” daļā “pakalpojumu sniegšana” finālā iekļuvusi Annija Jace no Madonas ar foto pakalpojumu sniegšanu, Artūrs Dumbris no Tukuma ar ideju par radošās mūzikas darbnīcas izveidi, Ilva Lejiņa no Aizkraukles ar ideju par māksliniecisku apstrādi sietspiedes tehnikā, kā arī Linda Pastare no Ludzas ar ideju veidot “LaserTag” spēli Latgalē. Turpretī “Nelauksaimniecība” daļā “ražošana” finālā iekļuvusi Aija Zīmele no Preiļiem ar ideju par attīstošu rotaļlietu ar stāstu šūšanu, Alise Krūmiņa no Talsiema ar ideju par ūdenssporta apģērbu līniju “Soncho Poncho”, kā arī Ilze Pečule no Talsiem, kas plāno piedāvāt bērnu maskas/kostīmus ar nomas iespēju un Mairita Elksne ar kapu dizaina priekšmetiem.

Kategorijā “Pāstrāde” finālam izvirzīta Ieva Knupke no Kuldīgas ar ideju pilnveidot jau esošo gaļas pārstrādi, Anna Kricka no Kuldīgas ar ideju par ogu, augļu, dārzeņu konservu ražošanu, Marika Redoviča no Liepājas ar zāļu tēju ērtā iepakojumā un Velga Sarmule no Rēzeknes ar mājās ražotiem saldumiem zem zīmola “Cukurella”.

Ilva Lejiņa, Mairita Elksne, Guntis Mežals un Edvards Zvagulis tika arī pie mentoru balvas, kas ļauj neskaidrības risināt kopā ar kādu no žūrijā pārstāvētajiem ekspertiem.

Konkursu “Laukiem būt!” jau sesto reizi organizē LLKC un Valsts Lauku tīkls un tā atbalstītāji un lieldraugi ir “Attīstības finanšu institūcijas “Altum””, kas kopīgi ar LLKC piedalās apmācību procesā un konkursa žūrijā.

Konkurss notiek divās kārtās, un kopējais balvu fonds ir 20 000 eiro. Jauno uzņēmēju iespēja cīnīties par finansējumu savām biznesa idejām ir turpinājums apmācību ciklam, kurā viņi apmeklēja mācības uzņēmējdarbībā. Konkursa fināls paredzēts marta beigās.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Rīgas dzirnavniekam” pērn neliels apgrozījuma kritums
1 diena
LE
LETA
Laukos
Mājražotāju kooperatīviem plāno atļaut pretendēt uz ES un valsts atbalstu
1 diena
LE
LETA
Laukos
Rīgā novembra beigās notiks kaņepju nozares konference
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
7 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
9 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
4 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
8 stundas