Laukos
Gaļa un zivis

Noteiktas labākās vārītās desas0

Foto – LETA

Latvijas tirgotāju asociācija (LTA) sadarbībā ar Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikumu šogad sākusi pētījumu, lai noskaidrotu patērētāju viedokli par populārākajiem gaļas produktiem Latvijā dažādās gaļas produktu grupās. Pētījums īstenots “slēptās degustācijas” veidā, noskaidrojot gan pircēju, gan ekspertu – topošo un praktizējošo pārtikas tehnologu, kā arī institūta “Bior” degustatora viedokli. Projekta laikā kopumā tik analizētas piecas gaļas produktu kategorijas – vārītās desas, puskūpinātās desas, cīsiņi, sardeles un kūpinātā gaļa, vadoties pēc populārākajiem un pirktākajiem gaļas produktiem katrā produktu grupā.

Pētījumā konstatēts, ka starp vārītajām desām pieprasītāko TOPā ierindojas “Doktordesa Ekstra”, ko ražo “Forevers”, desa ‘Doktora Ekstra”, ko ražo “Rīgas Miesnieks”, kā arī “Augstākā labuma doktordesa”, kas ražota “Rēzeknes gaļas kombinātā”.

Degustācija notika lielveikalā “Stockmann”, kur desas tika pasniegtas bez iepakojuma un apvalka. Vērtēšanas kritēriji – ārējais izskats, izskats griezumā, konsistence, garša un smarža. Pircēji varēja nogaršot un izvēlēties, viņuprāt, labāko vārīto desu no piedāvātajām un „nobalsot” ar žetonu, savukārt profesionālā komisija kopā ar pārtikas produktu ražošanas tehnologiem un veikalu iepirkuma speciālistiem veica savu vērtējumu speciālās anketās.

[yesnopoll background=”#ff9c51″]

LA.lv